SEO optimizasyonunuza ilk başladığınızda aklınızın bu boyutunda aklınıza gelen sorular; SEO sonuçları ne kadar süreyle görünür olacak? Ve tüm zamanınızı harcıyor.

Anladığım kadarıyla, site çevrimiçi olduktan bir saniye sonra arama motorlarında görünmesini bekliyorsanız. O zaman belki herkesin hayalidir. Ben dahil, hohoho ..

Aslında, ” bir web sitesinin Google tarafından dizine eklenmesi ne kadar sürer ” anahtar kelimesi oldukça harika sonuçlar gösteriyor.

Yukarıdaki açıklama, sıralama beklentilerine olan ilgiyi göstermektedir. Özellikle hedefleri indekslenen ve daha sonra sıralanan SEO’lar için. Google’ın 1. sayfasında yer almaktadır. Aww, kim istemez ki …?

Bir SEO hizmetleri sağlayıcısı ve web sitesi optimizasyonu için müşterilere hizmet veren bir SEO’nun gösterilmeye başlaması için ne kadar süreceği sorusu çok yaygındır.

İşletme sahiplerinin, hedeflenen anahtar kelimeleri optimize etmeye başladığında 1 numara olmanın ne kadar süreceğini sorgulaması doğaldır.

Peki, SEO Sonuçları Ne Kadar Süreyle Görünür?

Rekabetçi bir pazarda, herkesin sağlam bir zaman çizelgesi bilmek istediğini anlıyorum. Böylece bir bütçe planı, kaynak tahsisi ve diğer her şeyi yapabilirler. Her şeyin önceden planlanması gerekmez mi?

Ne yazık ki, arama motoru algoritmalarının arkasındaki kişilerin sırrı budur. Ve asla halka sızdırmazlar.

Ancak bu makale sayesinde sizin için garanti olabilecek şeyler var. İyi SEO teknikleri aracılığıyla arama sıralamasını iyileştirmek için kasıtlı çaba sarf ediyorsanız.

“Belki sadece bir veya iki gün veya 6-12 ay veya daha da fazla sürebilir. Bu gerçekten yüzlerce değişkene bağlı, ne yazık ki çoğu kontrolünüz dışında.”
Şimdiye kadar ortaya konan tüm SEO teknikleri ve stratejilerinin varsayımlar olduğu söyleniyor. Sadece sıralama faktörleri olarak kabul edilen değişkenleri yerine getirmek için.

Unutmayın .. Varsayımlar!

Çünkü Google arama ekibinin dışında hiç kimse arama sonuçlarının nasıl belirlendiğini bilmiyor. Belki Google ekip üyeleri bile hangi faktörlerin kullanıldığını ve nasıl kullanıldığını bilmiyordur.

Jakarta’da bir SEO hizmet sağlayıcısı olarak, şahsen rakiplerin müşteri sitelerini geliştirmek için tam olarak ne yaptığını bilmiyorum. O halde SEO çalışmasının mekanizması nasıl yapılır? Bu, daha önce deneyimlere ve vaka çalışmalarına odaklanır.

Deneyim kazanmak ve vaka çalışması verileri kazanmak, zaman ve sıkı çalışma gerektirir. Bu muhtemelen çoğu işletmenin sitelerini iyileştirmek için çaba göstermemesinin nedenlerinden biridir.

Yani, iyi olduğunu düşündüğünüz bir SEO stratejisi uyguladığınızda. Daha üretken şeyler için daha fazla zaman harcamalısınız.

SEO’nun ana odak noktası

Etkili SEO, belirli bir anahtar kelimenin sıralamasını yükseltmekten daha fazlasıdır, bir web sitesine gelen toplam organik trafiği artırmakla ilgilidir ve bu da daha fazla potansiyel müşteriye yol açacaktır.

Odaklanılması gereken 3 ana şey var:

  1. Müşterilerinizin ürünlerini ve hizmetlerini bulmak için kullandığı Temel Anahtar Kelime Kümelerini tanımlayın
  2. Yüksek Kaliteli İçerik Üretmek. Bu çok açıklayıcı …
  3. Kanıtlanmış bir SEO stratejisi ile ilgili tüm teknik çalışmaların iyi bir şekilde bağlantılı olmasını sağlamak. Ve onu geliştirin!

Bu fırsatla, sizi yukarıdaki adımların hepsini yapmanın ne kadar süreceğini düşünmeye davet ediyorum; Yani gerçekte, SEO’ların sıralamada sonuçları göstermesinin ne kadar süreceğini sormak yanlış sorudur.

Çünkü varsayımlar dışında kesin cevaplar alamayacaksınız.

Bu yüzden, deneyimleri başarılı olma ihtimali olan stratejiler açısından nasıl sıralayacağımı paylaşacağım . Yukarıdaki üç ana adım aracılığıyla.

Anahtar Kelime Gruplarının Tanımlanması

Modern SEO, organik bir SEO tekniğidir. Doğal dil araması tarafından yönlendirilen optimizasyonla ilgilidir.

Bu, tüketicilerin daha fazla anahtar kelime kullanmak istediği anlamına gelir. İki veya üç kelimelik ifadelerle soru sormak yerine. Başka bir deyişle, uzun kuyruklu anahtar kelime !

Günümüzde, her şeyi aramak için ana araç akıllı telefonunuzdur. Çevrimiçi arama etkinliğinin çoğu, masaüstü bilgisayarlardan değil, mobil cihazlardan gelir. Bu gerçeği aklınızda tutun.

Cep telefonu arayüzüne geçiş

Cep telefonları en baskın arayüz haline geldi. Ve konuşma tanıma teknolojisi cihazları da gelişiyor.

Günümüzde telefonla konuşarak ve Cortana, Google Assistant ve Siri gibi hizmetler kullanılarak giderek daha fazla arama yapılıyor.

Bu, Google ve Bing’i kullanıcıların doğal dil sorularını daha iyi yorumlamaya zorladı. Sonuçların kullanıcı niyetiyle eşleştiği yer.

Google’ın , mevcut algoritmalarının önemli bir parçası olması beklenen yapay zeka motoru RankBrain’i yaratmasının nedeni de budur .

Eski geleneksel SEO, yalnızca birkaç ana anahtar kelimeyi, genellikle 2-4 kelimeyi belirleyebiliyordu. Ardından, SEO optimizasyon çabalarınızı bu tür anahtar kelimelere odaklayın. Belki ona bazı varyasyonlar ekleyin.

Ancak bu eski yöntemin günümüzde önemli bir etkisi yoktur.

Google anlamı anlar

Kişisel deneyimim bana içerik üretmenin daha iyi olduğunu söylüyor. Geçmişte insanlar SEO optimizasyon yazılımı arama motorunu gerçek ziyaretçilerden ziyade çekici kılmak için makaleler yazarlardı.

Nowadyas, ‘normal’ veya doğal olarak yazmak daha iyidir . Bir insanla konuşuyormuş gibi davranın. Robotların sıralaması için anahtar kelimeleri bombalamak bir yana, sözleriniz konusunda katı olmayın.

Google artık bir makalenin içeriğini daha da iyi anlıyor. Bir web sayfasını sınıflandırırken konuların ve arama ifadesi kümelerinin anlamını bilmek daha iyidir.

Bu anahtar kelime kümeleri veya arama ifadeleri olarak adlandırmayı seviyorum. İçeriğin ana odağı nedeniyle, geniş bir potansiyel arama aşamaları yelpazesine odaklanır.

Dijital pazarlama uzmanlarının her gün gerçekleşen 3,5 milyar aramanın% 20-25’inin yeni olduğu konusunda hemfikir olduğu unutulmamalıdır. Bu, aramaların çoğunun ‘uzun kuyruk’ veya uzun kuyruk anahtar kelimeler olarak sınıflandırıldığı anlamına gelir.

Bu yüzden birçok makalede Yoast SEO eklentisinden sık sık söz ediyorum. Çünkü bu bir SEO aracı yeni SEO tekniğini destekleyebilir. Ücretsiz sürümde bile.

Uzun kuyruk cümleleri

Uzun kuyruklu ifadeler, ayda 1 ila 500 kez kullanılan terimlerdir. Bu, sitenin sayfalarının yalnızca 3 veya 4 ana anahtar kelime (Focus Keyphrase) için sıralanmayacağı anlamına gelir, içeriğinizi iyi oluşturursanız, sayfanızın binlerce aramada sıralanacağı anlamına gelebilir.

Yazdığım popüler bir makale hakkında bir örnek var. Yaklaşık oldu ücretsiz backlink kaynaklarına . Şu anda bu makaleye bağlanan pek çok alan var. Bu makale birçok anahtar kelime için de sıralandı.

40.000 bedava geri bağlantı kelimesi makalede yok, ancak Google yine de beni bu kelime için ilk 1 sayfada sıralıyor. Dolayısıyla, Google’ın algoritmasının içeriğimin “40.000 ücretsiz geri bağlantı” sorusuna cevap verebileceğini düşündüğü bir gerçektir.

Böylesine geniş bir anahtar kelime yelpazesi, organik aramadan çok fazla trafiğe katkıda bulunur!

Ancak üzücü gerçek şu ki, çoğu web sitesi ve yaklaşık% 95’inin ayda 180 sayfa görüntülemesi alan kaliteli içeriğe sahip olmaması. Bunun nedenlerinden biri, pek çok kişinin sıralanan uzun kuyruk anahtar kelimelerine ulaşmak için nasıl kaliteli içerik oluşturacağını bilmemesidir .

Uzun kuyruklu anahtar kelime stratejisinin kullanılması hayati önem taşır!

Google’ın algoritması tarafından gerçekleştirilen süreç, temelde yüksek arama hacmine sahip bir dizi temel anahtar kelimeyi tanımlamaktır .

En az bir düzine ikincil kelime öbeğini belirlemek veya çevrimiçi insanları sormak için herhangi bir anahtar kelime araştırma aracını kullanın, ardından bu terimlerden bir makalenin ana hatlarını çıkarın. Makale boyunca, makalenin daha geniş bir terim kümesine ulaşmasına yardımcı olmak için doğal ifadeleri renklendirin.

Bu makale için yüzlerce olası sıralama ifadesinin tam olarak nasıl bulunabileceğini bilmiyorum. Sıralama ifadesinin ne olduğunu görmeye bile vaktim yok. .. Ama işe yaradı!

SEO’daki Kişisel Deneyimim

İşleme güvenmeyi öğrendim! Bunu, daha kaliteli içerik oluşturarak ve işi Google’ın yapmasına izin vererek yaparsınız. Makaleleri ifadelerle eşleştirme hakkında.

O zaman müjde gelecek. Düşük rekabet, uzun kuyruklu anahtar kelimeler için bir gecede sıralamaya bile başlayabilirsiniz!

Bu önemlidir, çünkü Google, sayfanızın daha yüksek hacimli ifadeler için sıralamada yukarı çıkması gerekip gerekmediğini belirlemek için uzun kuyruklu anahtar kelimelerde topladığı verileri kullanır.

Zor anahtar kelimeler için yapabileceğiniz bir şey, etki alanı otoritesini artırmaktır. İşte optimize etmeniz gereken bazı kriterler:

  1. Hemen Çıkma Oranı
    Hemen çıkma oranı, yalnızca bir sayfa açtıktan sonra web sitesinden hemen ayrılan ziyaretçilerin yüzdesidir (bunlar Google Analytics’te görülebilir). … hemen çıkma oranının daha yüksek bir yüzdesi, stratejinizde çok yanlış bir şey olduğunu gösterir.

2.
Sayfadaki Süre Bu aynı zamanda Oturum süresi olarak da adlandırılır, yukarıda açıklandığı gibi, ziyaretçinin son sayfaya ilk girdiği süre eksi ziyaretçinin ilk girdiği zamandan hesaplanır. Sayfada geçirilen süre, ziyaretçinin girdiği ilk sayfadan ziyaretçinin ikinci sayfaya girdiği ana kadar geçen süreye göre hesaplanır.

  1. Tıklama Oranı
    Tıklama Oranı (TO), bir web sitesi performansını ölçmenin bir yoludur. Yüzde olarak ifade edilir. TO, bir reklamın veya e-postanın tıklanma sayısı ile görüntülenme sayısı (gösterimler) arasındaki sayıyı ölçer.

Bunların tümü , Google’ın belirli bir anahtar kelimede kimin daha üst sırada yer aldığını belirlemek için kullandığı temel arama performansı göstergeleridir . Uzun kuyruk cümlelerinde başarılı olun ve yüksek hacimli cümleleri takip edin.

Uzun Tail Sırrı Kelimeler ler

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sırrı aslında çok tartışıldı. Ama öyle görünüyor ki, pek çoğu bunun gerçekten önemli olduğunu düşünmüyor. Başka bir deyişle, gizli bir altın madeni!

Nedeni basit. Bu terimler için sıralama yapmak daha kolay olduğundan, görünürlük elde etmek daha kolaydır. Sayfanızın sağladığı cevaplar, uzun anahtar kelimelere odaklanabilir, bu da ziyaretçilerden ekstra güven puanları alacağınız anlamına gelir.

Deneyimler, tüketiciler tarafından kullanılan arama terimlerinin ne kadar uzun olursa, satın alma kararına o kadar yaklaştıklarını da göstermektedir.
Bu senin için harika bir haber. Daha da iyisi, ihtiyaç duydukları şey için en iyi cevabı verebilirseniz.

Bu nedenle, SEO çalışmalarının sadece amaçlanan hedef anahtar kelime optimizasyonu ile ilgili olmadığından başlangıçta biraz bahsetmiştim. Herhangi bir SEO stratejisinde bulunması gereken temel ölçüm , anahtar kelime sıralaması değil dönüşümlerdir .

Sonuç

Web sitesi geliştirme hizmetlerimizde, dönüşüm odağını destekleyen siteler oluşturuyoruz. Ve SEO hizmetlerimizde, tüm temel unsurları karşılamak için siteyi sık sık sıfırdan yeniden tasarlıyoruz.

Ne yazık ki, bunu yapacak sihirli bir SEO tekniği yok. Ayrıca Google’da anında üst sıralarda yer almak için alınabilecek haplar da yok. İnternette dünya çapında rekabet eden milyonlarca sitenin imrenilen yerini bulmak çaba gerektirir.

Adagium aşağıdaki gibidir:

Bir arama ifadesi ne kadar rekabetçi olursa, o kadar fazla çalışma ve zaman alacaktır.
Bu nedenle, SEO sonuçlarının görünmesinin ne kadar süreceği sorusuna cevap vermek için , sürecin kendisiyle ilgili bazı teknik şeylere bakmalısınız. Yıllardır her SEO uzmanını rahatsız eden bu soruyu cevaplamak adına bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum.

Bu nedenle, SEO sonuçlarının görülmesinin ne kadar sürdüğünü sormak veya Google tarafından dizine eklenmenin hızlı bir yolu için gezinmek yerine, sormak daha iyidir:

“SEO optimizasyonunun potansiyel müşteriler ve satışlar oluşturmaya başlaması ne kadar sürer?”
Bunun arkasındaki mantık kendi deneyimlerime dayanmaktadır. Binlerce ziyaretçiyi herhangi bir web sitesine çekebilseniz bile, ancak bir eylem çağrısı ve trafikten para kazanmanın bir yolu olmadan. Sonunda, tüm çabalar boşa gidecekti. Bu sadece bir ‘ gösteriş egzersizi ‘. ..

Nihai bir hedef olmalı.

Reklam yoluyla bir pazarlama stratejisi yaptıysanız ve verimli olmadıysa, nedeni de bu olabilir.

Bunun için, web sitenizdeki organik ziyaretçileri müşterilere dönüştürdüğünüzden emin olun. Bu, SEO planının bir sonraki aşamasıdır.

Okuduğunuz için teşekkürler

GİRİŞİMCİ DEVELOPER

+90 544 867 65 16info@girisimcideveloper.com