Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı
İşletmeler, genel olarak tanımlanmış birkaç ana pazarlama stratejisi arasından seçim yapabilirler: geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama.

Geleneksel pazarlama, örneğin dergi reklamları, reklam panoları ve televizyon reklamları gibi, insanların “pazarlama” hakkında düşündüklerinde ne düşündüklerinin çoğunu içerir.

Peki dijital işletme pazarlaması nedir? Dijital pazarlama genellikle internet ortamında pazarlama fırsatları ve stratejileri anlamına gelir. Çoğunlukla bir işletmenin web sitesini veya çevrimiçi hizmetlerini pazarlamaya odaklanır. Sürekli genişleyen internet çağı, dijital pazarlamanın artık arama pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamcılığı (PPC), sosyal medya pazarlaması, çevrimiçi içerik ve daha fazlası dahil olmak üzere artık normal pazarlamanın çoğunu kapsadığı anlamına geliyor.

EMarketer’e göre , dijital pazarlamanın toplam harcaması 2019’da ilk kez geleneksel pazarlamayı geride bırakarak% 19 artışla 129,34 milyar dolara ulaştı. Bu, toplam ABD reklamcılığının tahmini% 54’ünü yapıyor. Yalnızca mobil, dijital reklam harcamalarının 2 / 3’ünü oluşturur ve unutmayın, bu yalnızca ücretli reklamcılık içindir. Normal arama motoru trafiği, toplam e-ticaret oturumlarının% 65’ini oluşturur ve BrightEdge’e göre , tüm internet trafiğinin% 53’ü arama yoluyla gerçekleşir (yarısından fazlası!). Pazarlamacıların yaklaşık 3 / 4’ü şu anda pazarlama için web içeriğini aktif olarak kullanıyor, markaların% 79’u PPC reklamcılığının işletmeleri için büyük bir gelir itici güç olduğunu söylüyor ve 3’te 1 pazarlamacı, e-posta pazarlaması gibi stratejilerin onlara en iyisini sunduğunu söylüyor . YG her tür dijital pazarlama.

Bu rakamlar sadece yüzeye çıkıyor, biraz bunaltıcı görünseler bile, dijital pazarlamanın artık iş büyümesi için yeni normal olduğunu gösteriyorlar. Online ticaret, alışveriş yapanların davranışlarına dikkat eden her markanın geleceği ve insanları fiziksel mağazalardan uzaklaştıran 2020 koronavirüs salgını ile dijital pazarlama her zamankinden daha önemli.

İş dünyasında dijital pazarlama tam olarak nedir? Ve bir dijital pazarlama ajansı ne yapar? Aşağıda SEO, ücretli reklamcılık, sosyal medya içeriği, sosyal medya PPC, e-posta pazarlaması, video ve daha fazlası dahil olmak üzere en önemli dijital pazarlama kanallarından bazılarının örnekleri verilmiştir!

Atlamak için tıklayın:

 • İtme ve Çekme pazarlaması
 • Arama motoru yönetimi (SEM)
 • Arama motoru optimizasyonu (SEO)
 • Tıklama başına ödeme arama reklamları (arama PPC’si)
 • Sosyal medya ücretli reklamcılık
 • Gelen sosyal medya içeriği
 • İçerik pazarlama
 • Eposta pazarlama
 • Video pazarlama
 • E-ticaret ve pazar yeri pazarlaması
 • Bağlı pazarlama
 • Bir dijital pazarlama ajansı ne yapar?
 • İtme ve Çekme pazarlaması


Dijital pazarlamada iki ana pazarlama türü arasında ayrım yapmak yararlıdır: itme ve çekme. İtmeli pazarlama genellikle ücretli reklamlar, reklamlar, vb. Gibi “saldırgan” stratejileri ifade eder. İnternet üzerinden işletme pazarlaması dünyasında, genellikle tıklama başına ödeme arama reklamları, görüntülü reklamlar, açılır pencereler, e-posta pazarlaması vb. şirketlerin kendilerini kitlelerin önüne agresif bir şekilde ittiği durumlar .

Push pazarlamada amaç, sizi bulmalarını beklemek yerine markanızı veya ürünlerinizi doğrudan hedef kitlenize ulaştırmaktır.

Öte yandan, çekmeli pazarlama, eğer inşa edersen-gelirler-gelir yaklaşımını içerir. – çekme olarak hedefe pazarlama doğal ürün / hizmet / içerik ilgilenen bir kitleye hitap eden bir marka oluşturmaktır onlar gelip sizin onlar doğal size ne ilgilenen çünkü. Çekme için en yaygın stratejiler arasında arama motoru optimizasyonu (SEO), organik sosyal medya içeriği, içerik pazarlaması / blog oluşturma ve hatta kulaktan kulağa iletişim yer alır.

Bu stratejilerin her ikisinde de genel olarak birçok fırsat vardır: örneğin arama motorları (Google ve Bing gibi) hem ücretli reklam pazarlama (push) trafiği hem de organik SEO odaklı trafik (çekme) sunar – bunlar birlikte kendi alt kategorilerini oluşturur. pazarlama, arama motoru yönetimi (SEM) olarak adlandırılır.

Aynı şekilde, çoğu sosyal medya platformu hem normal sosyal paylaşımları hem de ücretli reklamları (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube vb.) İçerebilir. Bunların tümü hem itme hem de çekme içeriği sunar.

Arama motoru yönetimi (SEM)

SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelirken, SEM “arama motoru yönetimi” anlamına gelir. Peki bu iki strateji arasındaki fark nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, SEO sadece organik arama optimizasyonunu içerir . Arama sonuçlarında doğal olarak daha iyi performans göstermesi için bir siteyi değiştirme ve ince ayar yapma. Öte yandan SEM hem SEO içerir ve PPC arama – bu arada her iki stratejileri yönetmek anlamına gelir.

Aralarındaki önemli bir fark, nasıl farklı sonuçlar verdikleridir. Bir web sitesini SEO trafiği için optimize etmek zahmetli olabilir ve bazen sonuçları görmek uzun zaman alabilir. Alternatif olarak, SEM’in ücretli reklam stratejileri, web sitenizi arama motorlarında anında görünür hale getirebileceğiniz ve hemen hemen trafik kazanmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Arama motoru yönetiminin başlıca faydaları şunlardır:

SEO ve ücretli arama reklamlarını birlikte yapmak, her ikisi için de tıklama oranını (TO) iyileştirmeye yardımcı olabilir .
Her iki strateji birlikte, en önemli dijital pazarlama kanallarından biri olan aramada marka görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabilir.
SEM, hem hızlı sonuçlar (PPC’den) hem de uzun vadeli güvenilir büyüme (SEO aracılığıyla) ile her iki dünyanın en iyisini sunar. Uzun vadeli ve kısa vadeli bir strateji olarak harika hale getiriyor .
İşletmeler, anahtar kelime araştırma stratejilerini en üst düzeye çıkararak ve site içeriklerini hem SEO hem de ücretli reklamlar için optimize ederek paralarının karşılığını daha fazla alabilirler.
Peki bir dijital pazarlama ajansı tüm bunlarda ne yapar? SEM çok karmaşık olduğundan – iki farklı kanalı ve birden çok stratejiyi dengelemek – profesyoneller anahtar kelime araştırması, açılış sayfası optimizasyonu, meta veri oluşturma, reklam metni yazma, reklam onayı, Kalite Puanı optimizasyonu, 2. aşama ayarlamaları ve daha fazlasını hokkabazlık yaparak işletmelere yardımcı olabilir. – ve bunu bu iki kanalın birlikte çalışmasına izin verecek şekilde yapabilirler. Özellikle anahtar kelime araştırmasında, işletmelerin hem SEO hem de PPC’de birden fazla açılış sayfası için aynı anahtar kelimeleri hedeflemek için çok fazla zaman harcaması ve sonuçta hiçbir şeyin iyi gitmemesi sık karşılaşılan bir yanlıştır.

Ayrıca bir ajans, bir müşteri işletmenin KPI’larını hem Google hem de Microsoft Bing’de hedefleyebilecek – çünkü organik trafik ve ücretli trafik için SEM, her iki arama motorunda da çok benzer!

Arama motoru optimizasyonu (SEO)
Finans için SEO stratejilerine örnekler
Arama optimizasyonu, var olan en önemli çevrimiçi pazarlama stratejilerinden biridir. Peki SEO dünyasında dijital işletme pazarlaması nedir? İşin içinde olan çok şey var.

Özetle SEO, önemli arama motoru algoritmaları için en iyi şekilde ayarlanması ve önemli hedef anahtar kelimeler için arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilmesi için bir web sitesini ince ayar yapmak, tasarlamak ve iyileştirmekle ilgilidir.

Sayfa içi SEO, başlık etiketleri, meta açıklamalar, içerik optimizasyonu, anahtar kelime yoğunluğu ve daha fazlası gibi meta veri optimizasyonunu içerir. Arama algoritmaları öyle belirlemek için bu “sinyalleri” için bir site kazımak olacak yaklaşık ve ne de anahtar için (ve ne kadar yüksek) rütbe gerekir. Robots.txt dosyaları, site yükleme hızı (Google’ın yeni Core Web Vitals dahil ), meta robot komutları, endeksleme / taranabilirlik, mobil uyumluluk, JavaScript gibi site öğelerini içeren sıralama faktörleriyle “teknik” SEO’nun optimize edilmesiyle ilgili pek çok şey var. optimizasyon ve çok daha fazlası.

Ne stratejik SEO hizmeti şirketi yapar bunları geliştirmek için, buluntular yollarını bu faktörleri denetim ve monitörler web sitesinin performansı emin SEO kampanya çalıştığını yapmak.

Bir dijital pazarlama işletme stratejisi, içeriğin belirli anahtar kelimeleri içerecek şekilde güncellenmesini içerir: meta verileri, arama yapanları hedeflemek ve daha iyi arama motoru sonuç sayfası (SERP) görünümü için güncelleme; yerinde bağlantı metni optimizasyonu; Google “arama amacı” için anahtar kelime araştırması ; Arama dönüşüm hunisinin belirli noktalarında bulunan belirli kitleleri ve arama yapanları hedeflemek için tasarlanmış odaklı stratejiler.

Yine de SEO’nun diğer tarafı, sonuçları görmenin genellikle uzun zaman alabilmesidir – bu nedenle sonuçları izlemek ve temel performans göstergelerini (KPI’lar) izlemek önemlidir. SEO uzmanları site trafiğini, ziyaretçileri ve anahtar kelime sıralamalarını izleyebilir ve ardından sonuçları daha da ince ayarlamak için öğrendiklerini stratejilerine geri bildirebilir.

Tıklama başına ödeme arama reklamları (arama PPC’si)

Arama motoru reklamcılığı, dijital pazarlamanın en popüler biçimlerinden biridir ve en başarılı PPC türlerinden biridir. Dönem.

Ortalama 2’ye 1 getiri kadardır ( Google’a göre ) , en iyi YG’den bazılarına sahiptir . Ve çoğu işletme / pazarlamacı hemfikir: Statista’ya göre ücretli arama,% 23’e varan bir medyan yatırım getirisine sahiptir. Wolfgang Digital , ücretli arama reklamlarının tüm web trafiğinin% 32’sini ve tüm çevrimiçi gelirin% 34’ünü oluşturduğunu söylüyor! Çevrimiçi pazarlama kanalı olarak ücretli reklamcılığın avantajı, trafiği hızlı bir şekilde büyütmek isteyen yeni işletmeler veya kısa vadeli bir pencereden yararlanmak isteyen siteler için süper hızlı bir yatırım getirisi sağlamasıdır.

Ancak arama motoru PPC reklamları dünyası biraz karmaşıktır. Sonuç olarak, PPC ile ilgili olarak dijital iş pazarlaması nedir?

En önemli iki platform Google ve Bing’dir (Bing ayrıca Yahoo ve AOL’yi içerir) – bu arama motorlarında ücretli arama reklamları kullanmaya başlamak için işletmelerin Google Ads platformunu veya Microsoft Advertising platformunu kullanması gerekir. Daha sonra, işletmelerin reklam kampanyaları oluşturmaları, reklam grupları oluşturmaları, açılış sayfalarını seçmeleri, hedef anahtar kelimeleri seçmeleri, “teklif” stratejilerini seçmeleri, bir ödeme yöntemini bağlamaları / reklam bütçesi ayarlarını belirlemeleri, reklam açıklamaları yazmaları ve kampanya hedeflerinin ne olduğuna karar vermeleri gerekir. (daha fazla tıklama, daha fazla dönüşüm, gelir vb.).

Tüm bunlar dış kaynak kullanımının sıklıkla tercih edilmesinin nedenidir.

Peki bir dijital pazarlama ajansı ne yapar? İyi profesyoneller ve deneyimli pazarlamacılar, PPC reklamlarını başlatma, yayınlama ve ayarlama ile ilgili tüm adımlarda gezinebilecektir. Ve bunu iyi yapmalarına yardımcı olabilecek geçmiş deneyime sahip olacaklar.

Bir ajans şunları yapabilir:

Reklam kampanyaları oluşturun ve yapılandırın.
Kampanyaların yalnızca doğru, yüksek değerli anahtar kelimelere odaklandığından emin olmak için uzman anahtar kelime araştırması ve analizi gerçekleştirin ve bu arada, teklif parasının kötü anahtar kelimelere boşa harcanmamasını sağlayın.
Reklam harcamalarından daha da iyi getiri (ROAS) elde etmek için yerinde “Kalite Puanı” optimizasyonu yapın.
Yeni fırsatları izlemek ve sorunları hızlı bir şekilde yakalamak için sonuçları izleyin.
Kolayca reklam oluşturun ve reddedilmemeleri için reklamların Google / Bing hizmet şartlarına uygun olduğundan emin olun.
İşletmelere dijital pazarlama stratejilerinin ne kadar iyi çalıştığına dair analiz ve raporlama sağlayın.
Negatif anahtar kelime listelerini güncelleyin.
Artı çok daha fazlası…
Bu nedenle profesyonel bir PPC yönetim hizmetini işe almak bu kadar popüler bir seçimdir. Çoğu şirket, arama reklamlarının o kadar önemli olduğunu bilir ve bunun doğru yapıldığından emin olmaları gerekir !

Sosyal medya ücretli reklamcılık

Sosyal medya platformları, hem organik trafik hem de ücretli reklam sonuçları için en önemli kaynaklardan birini sağlar. Arama ağı reklamlarıyla aynı tıklama başına ödeme stiline dayalı olarak, piyasadaki en yeni ve hızla patlayan dijital iş pazarlama biçimlerinden biridir.

İş dünyasında dijital pazarlama söz konusu olduğunda, sosyal reklamlar çok büyüktür. Sosyal medya reklamları, işletmelerin dünya çapında 3,5 milyar insanın önüne geçmesine yardımcı oluyor ve pazarlamacıların yaklaşık% 20’si, siteleri için en yüksek yatırım getirisinin sosyal medyanın olduğunu iddia ediyor.

Yaygın reklam türleri şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

Ürünleri doğrudan kullanıcı beslemelerinde görüntüleyen fotoğraf reklamlar.
Instagram, Snapchat, Facebook vb. Hikaye özelliklerine sahip platformlarda fotoğraf / video / multimedya reklamları içeren hikaye reklamları.
Video reklamlar.
Kaydırılabilir ürün listeleri veya bir albüm gibi görünen birden çok fotoğraf / video içeren atlı karınca reklamlar.
Ürünler için birden çok “kart” gösteren koleksiyon reklamları. Bunlar bir tür anlık vitrin görevi görür.
Messenger reklamları – Facebook Messenger veya LinkedIn’de olduğu gibi – pazarlamacıların mesajlara veya içeriğe doğrudan bireylere sponsor olabileceği.
Platform üstü mağazalar. Bunlar, Instagram ve Facebook gibi platformlarda yenidir ve kullanıcıların uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan alışveriş / satın alma yapmasına izin vererek e-ticaret reklamcılığı için ekstra fırsatlar sunar.
Normal bir gönderiye çok benzeyen ancak belirli kitlelere tanıtılan sponsorlu gönderiler.
Dijital işletme pazarlamasının sosyal medya platformlarında ne olduğunun temel ayrımlarından biri, bir PPC tarzı reklamcılık olarak markaların, arama reklamcılığında olduğu gibi arama anahtar kelimeleri yerine “kitleleri” hedefleyebilmesidir.

Platformdan platforma değişir, ancak Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn, Twitter ve diğer platformlar, markaların belirli hedefler / hedefler belirlemelerine olanak tanıyan benzer stiller sunar; bu, işletmelerin özellikle hedef müşterileri için reklam kampanyaları oluşturabileceği anlamına gelir.

Hedef kitle hedefleme seçenekleri ve reklam hedefleri türleri de platformdan platforma değişir, ancak bunlar aşağıdaki gibi seçenekleri içerebilir:

Web sitesi trafiği veya web sitesi açılış sayfalarına yönlendiren reklamlar.
Dönüşümler veya doğrudan ürün satışları.
Daha büyük post etkileşimleri veya içerik etkileşimi.
Bir markayla halihazırda etkileşimde bulunan veya ilgilendiklerini ifade eden ziyaretçileri ve kullanıcıları yeniden hedefleme.
Hesap oluşturma, e-posta kayıtları vb.
Uygulama indirmeleri.
Telefon görüşmeleri veya yerinde form doldurulur.
Belirli bir ülkedeki / bölgedeki, belirli bir cinsiyetteki, yaş grubundaki veya belirli ilgi alanlarına sahip kitleleri hedefleme.
Belirli eğitim geçmişleri veya kariyerlerine sahip kitleleri hedefleme.
Belirli bir satın alma geçmişine sahip e-ticaret müşterilerini hedefleme.
Ve dahası…
Bunlar sadece birkaç örnektir ve platformdan platforma değişiklik gösterecektir – ancak bunlar, işletmelerin odaklanabileceği KPI türlerinin ve hedeflerin göstergesidir.

Bir dijital pazarlama ajansının burada yaptığı şey, işletmeler için büyük bir fayda sağlayabilir – çünkü ücretli bir medya pazarlama ajansı , bu stratejilerin tüm büyük sosyal platformlarda nasıl çalıştığını bilecek ve stratejileri, bütçeleri ve tüm kitle hedeflemeyi kolayca koordine edebilir. onları.

Bir dijital pazarlama ajansı burada tam olarak ne yapar? Bu stratejilerle ilgili sorunların çoğu, kampanyalar oluşturmak, reklam grupları oluşturmak ve hedefleme seçeneklerini belirlemekten kaynaklanır. En büyük tuzak, bir ajansın mümkün olan en iyi sonuçları elde edebileceği uzmanlık, deneyim ve sektör bilgisiyle kötü kanallara ve kötü yanıt veren kitlelere bütçe harcamaktır.

Reklam platformları deneyimsiz pazarlamacılar için korkutucu olabilir; ancak bir ajans, reklamları oluşturacak, onay alacak, sonuçları izleyecek ve gerektiğinde hedeflemede ayarlamalar yapacak.

Gelen sosyal medya içerik yönetimi

Sosyal medya, işletmelerin markalarının hizmetleriyle / içeriğiyle doğal olarak ilgilenen insanlarla etkileşime girebilecekleri harika bir gelen pazarlama biçimi olarak işlev görür. Kitleleri büyütmek, marka tanınırlığı kazanmak ve içeriğin görünürlüğünü genişletmek için bir tür “site dışı” fırsat görevi görür.

Pazarlama için en iyi ve en popüler sosyal medya siteleri, zaten bildiğiniz büyük siteleri içerir: Facebook / Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Reddit, YouTube ve daha fazlası. Kullanıcı beslemelerinde, bağlantılarda, video gönderilerinde, hikayelerde ve daha fazlasında içerik paylaşımı için fırsatlar sunar.

Bunlar dijital işletme pazarlamasında neden bu kadar önemli?

Facebook’un yaklaşık 3 milyar aktif aylık kullanıcısı var ve bu sayı WhatsApp, Instagram ve Facebook messenger’daki kullanıcılar dahil edildiğinde 3,3 milyar oluyor. 2019 Twitter’ın site yönlendirme trafiği% 6 arttığından beri, Google, alışveriş yapanların% 80’inin satın almayı planladıkları ürünlerle ilgili YouTube videoları izlediğini iddia ediyor ve Pinterest alışveriş reklamları 320 milyondan fazla kullanıcıyla patladı, yaklaşık 80 % ‘si sitede yeni bir marka veya ürün keşfettiklerini söylüyor.

Bunlar, özellikle birden çok platformda, web’de sosyal etkileşimin yeni normal olduğunu vurgulayan birkaç istatistik. Web sitesi artık pazarlamanın gerçekleştiği tekil yer değil ve bu eğilim sadece devam edecek.

Peki, iş dünyasında dijital pazarlamada sosyal medyanın rolü nedir? Ve bir dijital pazarlama ajansı bu alanda ne yapar?

Sosyal medya, hem yeni içerik hem de bir markanın mevcut içeriğinden daha fazla erişim için bir fırsat sağlar . İşletmeler, tüm kanallarda eksiksiz ve koordineli bir gelen stratejisi oluşturarak marka bağlılığı oluşturabilir ve pazarlama materyallerini yayabilir. Tam hizmet sosyal medya pazarlaması sunan şirketler, içerik oluşturma, grafik tasarım, planlama sonrası, etkileyici erişim erişimi ve daha fazlasından tüm bunları halledecektir.

Şöyle görünüyor:

Tam kapsamlı bir içerik pazarlama kampanyası için yazılı gönderiler, bağlantılı makaleler ve blog paylaşımı gibi yayın gönderileri .
Grafik pazarlama materyalleri, ürün ayrıntıları ve daha iyi etkileşim için resim gönderileri.
“Hikayeler” gibi video içeriği (Instagram, Snapchat, Facebook vb.) Ve daha uzun video gönderileri.
Canlı akış ve internet tarzı yayın.
Merkezi müşteri etkileşimi, alışveriş ve ürün listeleri için mağaza cepheleri ve işletme profilleri.
Bire Bir Katılım, müşteri hizmetleri, anlık mesajlaşma ve bot sohbetleri.
Etkileyici pazarlama ve doğal büyüme.
Yorum yapma, paylaşma, gözden geçirme ve kullanıcı yanıtı.
Nişlerdeki kitleleri ve görünürlüğü hedeflemek için hashtag’ler.
İçerik pazarlama
İçerik pazarlaması, genel olarak konuşursak, diğer birçok dijital pazarlama türünün temelini oluşturan geniş bir pazarlama bölümüdür.

İçerikle ilgili olarak dijital iş pazarlamasının ne anlama geldiğini burada bulabilirsiniz. İlgi yaratmak ve yeni müşteriler kazanmak için içeriğin (bloglar, web sitesi açılış sayfaları, videolar, infografikler, kılavuzlar vb.) Gelen pazarlama stratejisi olarak kullanılmasını içerir. Büyük ölçüde bu, yazılı ve multimedya içeriğinin, özellikle izleyicileri doğrudan size getirmek ve markanızın sunduklarıyla zaten ilgilenen izleyicileri çekmek için bir “çekme” stratejisi olarak anlamına gelir.

İşte içerik pazarlamasının neden önemli olduğu .

Site içi içerik, SEO için temeldir. İçerik, güncel ilgi, anahtar kelime yoğunluğu ve arama motorları tarafından algoritmik işleme için çok önemlidir. Aslında , ” karşılanan ihtiyaçlar ” ve ” EAT ” gibi daha yeni kavramlar SEO için çok önemlidir.
İçerik, Google’ın ” Kalite Puanı ” sisteminin önemli bir parçası olarak tıklama başına ödeme arama pazarlamacılığının temelini oluşturur ; içerik olmadan PPC, tıklama gönderecek hiçbir yere sahip değildir.
İçerik, paylaşımları, viral trafiği, sadakat büyümesini, marka tanınırlığını, site trafiğini ve dönüşüm / satışları içeren sosyal medya pazarlama döngüsünün temelidir.
Yönlendirme trafiği ve tıklama oranı için, insanların sitenize geldiklerinde bakmaları gereken bir şeye ihtiyacı vardır.
İçerik olmadan ziyaretçilerin göreceği hiçbir şey yoktur, alışveriş yapanların göreceği hiçbir şey yoktur, arama motorları anahtar kelime sıralamasını belirleyemez ve sosyal medya kullanıcılarının paylaşacak veya beğenecek hiçbir şeyleri olmayacaktır. İçerik, alışveriş hunisinin her bölümündeki birincil maddedir.

İçerik pazarlaması, özellikle ilgi alanlarına göre oluşturulmuş kitle araştırması ve içerik (yazılı, multimedya, video veya başka türlü) oluşturmayı içerir.

Eposta pazarlama
E-posta pazarlaması, en popüler dijital işletme pazarlama stratejilerinden bir diğeri ve en yaygın olanlarından biridir. Şimdi, her 3 pazarlamacıdan 1’i e-posta pazarlamanın kendilerine en iyi sonuçları sunduğunu iddia ediyor.

Bu strateji, potansiyel müşterilere e-posta göndermeye ve e-posta içeriği yoluyla marka tanınırlığı oluşturmaya dayanmaktadır. 2017’de Statista’ya göre % 124 olan tartışmasız en iyi medyan yatırım getirisine sahiptir . Küçük işletmelerin% 80’i müşteri kazanmak için bu stratejiye güveniyor ve alışveriş yapanların% 49’u en sevdikleri markalardan promosyon e-postaları almak istediklerini bile iddia ediyor!

İşte bunun kapsamı:

Hedef kitleler oluşturmak ve en değerli e-posta potansiyel müşterilerini oluşturmak için liste oluşturma.
Daha iyi etkileşim ve TO için stratejik metin yazarlığı.
Yeni stratejileri test etmek, yeni potansiyel müşteriler bulmak ve yalnızca en iyi potansiyel müşterilere odaklanmak için analitik izleme ve veri içgörüleri.
“Bir dijital pazarlama ajansı ne yapar?” Diye merak edenler için cevap şu: oldukça fazla. Dijital iş pazarlamasında e-postanın anlamı, potansiyel e-posta kişilerini bulmak, listeler oluşturmak, kopya / içerik oluşturmak ve TO’yu en üst düzeye çıkarmak için profesyonel deneyime ve endüstri anlayışına güvenmektir.

Aslında, dijital pazarlamadaki en büyük kaynak tüketimi (e-posta yoluyla olduğu gibi), kampanyaları yürütmek, müşteri adayı oluşturma stratejileri, kişilere yanıt vermek ve işletmelerin CRM dönüşüm hunisine ve aracılığıyla yeni müşteriler çekmesine yardımcı olmak için gereken zaman ve insan gücüdür.

Video pazarlama
Markalar, videoda olduğu gibi mesajlarını ve görsel dünyaya katılımlarını genişleterek kendilerini yükseltebilirler.

Aslında şu ana kadar bahsettiğimiz her strateji, içeriğin video biçiminde de çalışabileceği bütün bir ikincil dünyayı içerebilir. Markalar dijital pazarlamayı YouTube, Instagram Live, Facebook / Instagram Hikayeleri ve daha fazlasında büyük kitlelerle etkileşim kurmak için kullanabilir – video, blog gönderileri, ürün tanıtımları vb. Gibi mevcut yazılı içeriklerini desteklemek için bile kullanılabilir. videonun işletmenize yardımcı olabileceği yollar:

Gelen ilgiyi artırmak için vlog videoları
Öğreticiler ve kılavuzlar
Ürün demoları ve incelemeleri
Canlı yayın videoları ve etkinlikleri
Birden çok platformda video reklamcılığı
Video referansları ve müşteri örnek olay incelemeleri
Etkileyici akışı, sosyal gönderiler vb.
Hedef izleyiciler için sektör haberleri ve analizleri
Geçen yıl, pazarlamacıların% 92’si videonun genel dijital işletme pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası olduğunu iddia etti . Ve hızla büyüyor. Pazarlamacıların inanılmaz% 86’sı videonun trafiklerini artırdığını ve% 78’inin yatırım getirilerini artırdığını söylüyor. Multimedya, yeni normal marka büyüme modunun büyük bir parçası olduğundan , dijital iş pazarlamacılığının önemli bir parçası olarak videoyu (ve video pazarlama hizmetlerini ) görmezden gelmek temelde imkansızdır .

Akıllı E-ticaret ve pazar yeri pazarlaması

E-ticaret işletmeleri ve çevrimiçi perakende için, pazarlama fırsatları için hızla büyüyen geniş bir evren var. Ancak dijital işletme pazarlamasında “pazar yeri” nedir ve hangi stratejiler söz konusudur?

Pazar yerleri, özellikle e-ticaret alışverişi düşünülerek oluşturulmuş perakende sitelerdir – özellikle çok çeşitli 3. taraf markalar için satıcı görevi gören siteler . Amazon, Walmart, eBay ve arama motoru “Alışveriş” sekmelerinin tümü, e-Ticaret pazarlarına örnektir. Ve artık perakende web siteleri için dijital iş pazarlamasının önemli bir parçası.

Hem Google hem de Bing artık, doğrudan arama motoru sonuç sayfasında (SERP) gösterilen ürünlerle ayrıntılı ürün listeleme sayfalarına sahip “Alışveriş” siteleri sunmaktadır. Bunun gibi arama motoru alışveriş siteleri, perakendecilerin ürünlerini doğrudan arama sonuçlarında – fiyat, derecelendirme, fotoğraflar gibi ayrıntılarla birlikte – arama sorgularına göre diğer satıcıların ürünleriyle birlikte sergileyip satmalarına olanak tanır. Bunlar, ücretli alışveriş reklam kampanyalarının bir parçası olabilir veya Google artık organik alışveriş sonuçlarını ücretsiz olarak sunuyor – ancak bunların Google Merchant Center veya bir Microsoft Ads hesabı aracılığıyla oluşturulması gerekiyor .

Reklamlar her iki arama motorunda da “Alışveriş” sekmelerinde görünecek veya ana SERP’de Vitrin reklamları veya atlı karınca reklamları olarak görünebilirler.

Her iki arama motoru da aşağıdakiler gibi farklı ama benzer seçenekler sunar:

Yerel mağaza envanteri reklamları.
Standart ürün reklamları.
Alakalı ürünleri gruplar halinde görüntülemek için alışveriş reklamlarını gösterin.

Diğer pazar seçenekleri arasında Amazon gibi perakende devleri bulunur. Amazon, toplam ABD e-ticaret pazar payının yaklaşık% 45’ine ve yaklaşık 197 milyon aylık müşteriye sahiptir ve özellikle Covid-19 salgını internet alışverişini giderek daha fazla normalleştirirken, genç alışverişçiler arasında popülerliği hızla artmaktadır.

Öyleyse Amazon açısından dijital işletme pazarlaması nedir?

Perakendeciler, ürünlerini Amazon’da listeleyebilirler, burada hem organik arama sonuçları aracılığıyla doğrudan platform üzerinden potansiyel alıcılara hitap edebilirler hem de Amazon Sponsorlu Ürünler gibi ücretli reklamlarla ürün görünürlüğünü artırabilirler .

Amazon reklamcılığı, zaten Amazon üzerinden ürün satan veya bunu düşünen perakendeciler için kesinlikle değerlidir. Satışları büyük ölçüde artırabilir; artı daha yüksek TO ve dönüşüm oranları, Amazon’un A9 algoritması aracılığıyla organik sıralamaları yükseltmeye yardımcı olabilir – bu da onları Amazon satışlarınızı ve sıralamalarınızı artırmanın büyük bir parçası haline getirir .

Amazon, dijital iş pazarlamacılarının ürünlerinin erişimini artırmasına yardımcı olabilecek birkaç temel seçenek sunar:

Sponsorlu Ürünler gibi ücretli ürün listeleme reklamları.
Brande sayfaları / vitrinler (reklamlar aracılığıyla da tanıtılabilir).
Daha zengin ürün ayrıntıları ve açıklamaları için Amazon A + içeriği .
Yeniden pazarlama reklamları.
Video reklamlar.
Vb.
Bağlı pazarlama
Satış ortaklığı pazarlaması, satış gelirinin bir payı karşılığında ürünleri tanıtmak için üçüncü taraf gruplarına veya içerik oluşturuculara güvenmeyi içerir.

Genellikle bu, bir ürünü veya sponsorlu içeriği veya koordine edilmiş ürün incelemelerini tanıtan üçüncü taraf sitelerdeki içerik veya bloglara benziyor. Markalar ve bağlı kuruluş pazarlamacıları, her ikisine de yardımcı olabilecek içerikle aynı kitleleri hedeflemek için birlikte çalışır.

Markalar ve işletmeler, onları ilgili bağlı kuruluşlarla bağlayabilen bağlı kuruluş ağları aracılığıyla bu pazarlama tarzına başlayabilir. Bir dijital pazarlama ajansının burada yaptığı şey, bu ayak işlerini onlar için yapmaktır, yoksa ajansın kendi ağı bile olabilir.

Bu, bir işletmenin birlikte çalıştığı ajansın türüne bağlı olacaktır. Bazı ajanslar ücretli reklamcılıkta uzmanlaşmıştır, bazıları içerik oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır, diğerleri yalnızca sosyal medya yönetiminde çalışabilir ve bazı ajanslar bunların veya hepsinin bir karışımını yapabilir.

Bir dijital pazarlama ajansı ne yapar?
Dijital pazarlama ajansları, internet pazarlamasını kurum içinde yapacak zamanı, kaynağı veya bilgisi olmayan veya bunu yapmak istemeyen şirketlere ve çevrimiçi işletmelere hizmetler sağlar.

Ancak dijital pazarlama ajansları kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelir. En büyük dezavantajı, profesyonel şirketlerin eksiksiz hizmetler için ücret alması nedeniyle maliyettir. SEO hizmetleri, bir sitenin arama motoru algoritmalarındaki sıralamasını iyileştirmek için anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, doğal bağlantı oluşturma ve meta veri optimizasyonu yapabilir ve daha iyi sonuçlar için anahtar kelime stratejilerini arama motoru PPC’sine kadar genişletebilirler.

Ayrıca sosyal medya platformlarında da reklam kampanyaları oluşturabilir ve yürütebilirler. Ajanslar, reklam oluşturmaya ve TOS’u ihlal eden reddedilmiş reklamları önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, bir işletmenin ana hedeflerine ve TPG’lerine uyacak reklam grupları oluşturabilirler ve son olarak, hangi tür reklam bütçelerinin, hedefleme ayarlarının ve teklif ayarlarının en iyi sonucu verdiğini belirleyebilirler.

Gerekli maliyet olsa da, birçok işletme, bir dijital pazarlama ajansını işe almanın faydalarının bunu değerli kıldığını fark eder:

Çok çeşitli iş türleri, endüstriler ve nişlerde uzmanlık ve önceki müşteri deneyimleri sunarlar.
Tüm zamanlarını, çabalarını ve kaynaklarını dijital pazarlamaya odaklayabilirler, oysa bunu tek başına gerçekleştiren şirketler ayak uydurmakta zorlanabilir.
Bir ajans, analiz verilerini izleyip anlayabilir ve sonuçları daha iyi anlamak için veri toplama yazılımını kullanabilir. Ayrıca işletmelere dijital pazarlama stratejilerinin ne kadar başarılı olduğu konusunda fikir verebilirler.
Google, Facebook vb. Gibi büyük platformlardaki uzmanlarla doğrudan bağlantı kurabilirler.
İşletmelerin döngü içinde kalmasına yardımcı olmak için proje yöneticileri ve irtibat kişileri sağlayabilirler.
Kampanyalarla ilgili aylık, haftalık ve hatta günlük raporlama
Çok çeşitli platformlarda kimlik bilgileri / sertifikalar. Google Analytics Sertifikası, Google Ads Sertifikası, Facebook Planı ve daha fazlası.
Verimsiz reklam harcamalarını ve boşa harcanan bütçeyi önlemek için reklam kampanyalarında ve negatif anahtar kelime listelerinde ince ayar yapabilirler.
Pazarlama şirketleri, daha iyi PPC sonuçları için “Kalite Puanını” da artırabilir.
Teknik SEO ajansları, indeksleme sorunlarını, algoritmik cezaları ve hatta manuel eylemleri önlemek için indeksleme teknik faktörlerini izleyebilir .
Yaratıcı uzmanlar, reklam grafikleri, pazarlama videoları, fotoğraflar ve diğer görsel içerikleri kavramsallaştırabilir ve üretebilir.
Daha fazla bilgi edin

SEM, ücretli reklamcılık, sosyal medya pazarlaması ve daha fazlası gibi dijital pazarlama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin. Ekibimizle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun veya müşteri referanslarımıza göz atın .

info@girisimcideveloper.com

Devamını oku
akıllı e-ticaret paketleri

E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret Paketleri

CMS ile yaptığımız E-Ticaret Paketimiz için Detayları aşağıdadır.

Ayrıca Akıllı E-Ticaret Yazılımı içinse detaylar hazırlanmaktadır .

E-ticaretin büyümesi hiç olmadığı kadar artıyor ve önümüzdeki yıllarda patlama yapması bekleniyor. To çevrimiçi bir web sitesi oluşturmak bir e-ticaret CMS dikkate akıllıca bir seçimdir. Makaleden, 2021’de popüler olarak kullanılan en seçkin platformları tanıtıyoruz. Baştan itibaren güçlü bir temel oluşturmak, satışlarınızı artırmanıza ve iş başarısını hızlı bir şekilde yakalamanıza yardımcı olacaktır.
İçindekiler

CMS, içerik yönetim sisteminin kısaltmasıdır. CMS’nin birincil sorumlulukları, dijital içeriğin oluşturulmasını ve ayarlanmasını yönetmektir. Sistem, mağaza sahiplerinin içeriği kolayca yerleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olur. Dijital içerik, görüntüleri, videoları, belgeleri, pazarlama materyallerini vb. İçerir.

 • CMS nedir?
  CMS’nin temel özellikleri
  CMS’nin temel faydaları
  Çevrimiçi mağazalar için en iyi 6 e-Ticaret CMS’si
  WooCommerce
  OpenCart
  Son düşünceler
  CMS nedir?

CMS’nin temel özellikleri

 • İçerik yönetim sistemleri, aşağıda bazı olağanüstü özellikler sunar:
  Sihirbazların kurulumu ve yükseltmesi
  SEO
  Değişen tasarımlar için şablon özelleştirme
  Denetim günlüklerinin entegrasyonu
  İşbirliği platformu
  Modülerlik ve genişletilebilirlik
  Kod ihtiyacını azaltın
  Sürüm yönetimi
  Kullanıcı ve grup işlevselliği
  CMS’nin temel faydaları
  CMS’nin temel faydaları

İşletme web sitenizi güçlendirmek için içerik yönetim sistemini kullanmanın bazı hayati faydaları vardır:

Her işletme boyutu için : CMS, herhangi bir iş gereksinimi için mükemmel bir e-ticaret çözümü olarak kabul edilir. Sistem, tüm işletme boyutlarına (küçük işletmeler, orta ölçekli pazarlar ve kuruluşlar) esneklik, basitlik ve ölçeklenebilirlik getiriyor. Mağaza sahiplerinin web sitelerindeki içeriği kolaylıkla düzenlemelerini ve takip etmelerini sağlar.
Kullanıcılarla dost : İçerik yönetim sistemi, yöneticilerin herhangi bir dosyayı ve veriyi göz açıp kapayıncaya kadar yüklemesini sağlayan kullanıcı dostu bir programdır. CMS, içerik optimizasyonu amacıyla karmaşık bir süreç gerektirmez.
Sorunsuz ve hızlı entegrasyon : CMS, web siteniz aracılığıyla basit ve hızlı bir içerik entegrasyon süreci getirir. CMS siteleri, bilgilerin gerektiği gibi güncellenmesini veya yayınlanmasını destekleyen dinamik web içeriğiyle entegre edilmiştir.
Her yerden erişilebilirlik : Arayüz genellikle tarayıcı tabanlı olduğundan, bir CMS’ye herhangi bir yerden herkes tarafından erişilebilir. Yöneticilerin yapması gereken tek şey İnternete bağlı bir bilgi işlem cihazı kullanmaktır. Günlük hayatın koşuşturmacasında, CMS’nin olağanüstü özelliği, mağaza sahiplerinin, gittikleri her yerden hedeflerini aşarak uzaktan çalışma yapmalarına olanak tanır.

Çevrimiçi mağazalar için Kullandığımız en iyi 2 e-Ticaret CMS’si
WooCommerce

WooCommerce , günümüzün en büyük e-ticaret platformlarından biridir. Barn2.co.uk istatistiğini takiben, 2021’de WooCommerce için pazar payı, e-Ticaret teknolojilerini kullanan ilk 1 milyon sitenin% 22’sidir. Sonuç, son yıllarda WooCommerce’in muazzam büyümesini gösteriyor.
WooCommerce, bir WordPress web sitesini bir e-mağazaya dönüştürmeyi destekler. Platform, ücretsiz olarak çok sayıda uzantı ve tema sağladığı için çok sayıda kullanıcıyı çekmiştir. Bu eklentilerin kayda değer avantajı, tek bir tıklamayla temel WooCommerce’e çeşitli özellikleri etkinleştirebilmeleridir. Ayrıca, WordPress’in büyük kullanıcı topluluğundan destek almakta özgürsünüz.
Özellikleri
Hızlıca mağaza kurulumu
Esnek ve güvenli ödemeler
Çeşitli büyük kredi kartlarını, ödeme ağ geçitlerini ve destek mevduatlarını kullanılabilir
Modern ve temiz bir arayüzle siparişi yönetmek kolay
İOS ve Android için mobil uygulama sağlayın
Mağaza geliştirmelerinden, pazarlama entegrasyonlarından, çok kanaldan satış noktasına kadar geniş bir ücretsiz ve ücretli uzantı koleksiyonu sağlayın
Sınırsız özelleştirme
Ürün kategorilerini yönetmek kolay
Artıları
WooCommerce, diğer karmaşık CMS çözümlerine kıyasla basit ve kullanımı kolaydır
Temaları özelleştirmek kolay
E-ticaret web sitesi oluşturucular kolay kullanım
İçeriği ve promosyonları kişiselleştirin
İlgili ürün önerileriyle etkileşim ve satışları artırmak kolaydır
Kişiselleştirilmiş bir müşteri alışveriş deneyimi yaratın
İçerik oluşturması, önizlemesi ve planlaması kolay
Mağazaları sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüzle yönetin
Herhangi bir cihaza duyarlı ve SEO için optimize edilmiş yerleşik temaları kullanın
B2B işlevselliği ile entegre edin
Birden çok kaynaktan verileri tek bir yerde güncelleyin ve yönetin
Çok kanallı pazarlamayı destekleyin
Akıllı envanter yönetimi ve sipariş yönetimi
WooCommerce web siteleri, belirli bir zamanda ihtiyaç duyulan temel özelliklerle hızlı çalışır
Sınırsız ürün
Çok sayıda uzantı sağlayın
İçeriğin tam kontrolü
WordPress kullanıcılarına aşina
Eksileri
Bazı uzantıların kurulumu ücretsiz değildir , istek üzerine ödeme yapılır.
Kullanıcıların yalnızca barındırma ve alan adı için ödeme yapması gerekir
WooCommerce eklentisi bazen WordPress’in sık güncellemelerine uyum sağlayamıyor
Platform yalnızca WordPress temalarıyla çalışır
Peki WooCommerce’i kim kullanmalı?
Güçlü özellikler ve esnekliğin yanı sıra kullanım kolaylığı ile WooCommerce, yeni e-ticaret satıcıları için harika bir platformdur. Özellikle, WordPress’e aşina iseniz, bu platform, sağlam bir mağaza oluşturmak için WordPress hakkındaki mevcut tüm bilgilerinizden yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Ve kendi kendine barındırmayı karşılayabiliyorsanız, WooCommerce ile devam edin.

OpenCart

OpenCart , açık kaynaklı ve kullanımı kolay e-ticaret platformu nedeniyle iyi bilinir. Yeni mağazanızı geliştirmek için büyük miktarda para harcamak gereksizdir. Ayrıca OpenCart, e-ticaret topluluğuna aylık ücretler olmadan kullanışlı ve özelleştirilebilir bir eklenti getiriyor. İhtiyacınız olan tek şey yüklemek, şablonu seçmek ve ürünleri eklemektir.
OpenCart, her boyuttaki e-işletmeye 14.000’den fazla uzantı ve tema sunar. Ayrıca, 20’den fazla ödeme ağ geçidi ve sekizden fazla gönderim yöntemi ile entegre olur. Kısacası, küçük bir bütçeyle gelse bile, mağazanız hala OpenCart platformunda büyüyor.

Özellikleri
Yönetici panosu aracılığıyla toplam siparişlere, satışlara, müşterilere ve satış analizlerine tam bir genel bakış elde edin
Kullanıcılar ve kullanıcı grupları için ayrı erişim
Tek bir yönetici arayüzünden birden fazla mağazayı yönetin
Farklı ürün değişkenleri ekleyin
Dahili bir Affiliate sistemi sağlayın
İndirimler, kuponlar, özel ürünler sunun
Kendi yedeklemelerinizi ve geri yüklemelerinizi oluşturmaya izin verin
Artıları
Belirli alışveriş sepeti işlevleri isteyen müşteriler için ideal bir seçenek
Çeşitli ödeme işlemcileri ve ödeme ağ geçitleriyle çalışmak için esnek
Yeni ve basit bir alışveriş sepeti web sitesi kurmak ve yapılandırmak için kolay ve hızlı
Teknoloji meraklısı olmayanlar için kullanıcı dostu yönetim
Eksileri
OpenCart belgesi, diğer platformlara kıyasla en kolay değil
OpenCart toptan satış işlevi yeterince iyi değil
Platform oldukça bozuk ve güvenlikten yoksundur
Daha büyük e-ticaret mağazaları, eski temalar / şablonlar için ideal bir seçim değil
Bazen bir yönetici olarak bazı geliştirici becerileri gerekir
Peki OpenCart’ı kim kullanmalı?
Opencart, yeni başlayanlar veya teknik olmayan kişiler için siteyi özelleştirmek için oldukça zordur. Bu nedenle, basit bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız ve bir geliştirici tutmayı karşılayabiliyorsanız, OpenCart ile devam edebilirsiniz.

Son düşünceler
E-ticaretin güçlü büyümesinden tam olarak yararlanmak için, çevrimiçi mağazaların aşırı pazardaki performansları için dikkatli bir şekilde hazırlanmaları gerekir. En uygun platformu bulmanıza yardımcı olmak için en iyi 2 e-Ticaret CMS’si tanıtıldı. Hangi platformun en iyisi olduğunu söylemek zor çünkü iş ihtiyaçlarınız hangi özelliğin size en çok fayda sağlayacağını belirleyecektir. Çevrimiçi mağazanız için sağlam bir temel oluşturabilecek ve iş hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilecek CMS’ye karar verin. Bizde size hızlıca yardımcı olalım . Ayrıca CMS dışında Akıllı E-Ticaret Alt Yapımızıda İsterseniz Özel Teklif Almak için bize ulabilirsiniz .Ayrıca yakında E-Ticaret Alt Yapımızın Paket ve İçeriklerini burda paylaşıyor olacağız .

Akıllı E-Ticaret Yazılımı

Kolay Kullanım ve Yönetim

Kullanıcı dostu yönetim paneli ile e-ticaret sitenizi yönetmek çok kolay.

Ücretsiz Teknik Destek

İhtiyaç duyduğunuz an destek ekibimizden haftanın her günü yardım alabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorlarına uygun standartlarda geliştirilen yazılımımız ile hızlıca yükselin.

Tema Özelleştirme

Gelişmiş tema özelleştirme sistemi ile sitenizi sektörünüze en uygun şekilde tasarlayın

Pazarlama Yönetimi

Gelişmiş pazarlama araçları ile müşterilerinize fırsatlar sunarak satışlarınızı arttırın.

Tam SEO Uyumu

Seo tabanlı yazılımımız ile çalışmalarınıza yön vererek yeni müşteriler kazanın.

Gelişmiş Sipariş Yönetimi

Sade ve pratik panelimiz sayesinde, siparişlerinizi rahatça yönetin

Kaçırılan Sipariş Analizi

Siparişini tamamlamayan müşterilerinizi inceleyerek analiz edin.

%100 Mobil Uyumlu Site

Mobil uyumlu gerçek responsive tema ile rakipleriniz arasında fark yaratın.

%100 Mobil Uyumlu Panel

Mobil uyumlu gerçek responsive panel sayesinde e-ticaret sitenizi telefondan yönetin.

Pazaryeri Entegrasyonu

Ürünlerinizi N11 ve Gittigidiyor’da listeleyerek yeni müşterilere ulaşın.

Ücretsiz Güncelleme

Yazılım güncellemelerine ve yeni versiyonlara ücretsiz sahip olun.

Detaylı Bilgi için bize ulaşın ; +90 544 867 65 16info@girisimcideveloper.com

Devamını oku
Gb-Business Crm Yazılımı

CRM Yazılımı ile Kolay Müşteri İlişkileriniz Olsun

CRM nedir ? Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) , şirketinizin müşterilerle ve potansiyel müşterilerle olan tüm ilişkilerini ve etkileşimlerini yönetmek için kullanılan bir teknolojidir. Amaç basit: İşletmenizi büyütmek için iş ilişkilerini geliştirin. Bir CRM sistemi, şirketlerin müşterilere bağlı kalmasına, süreçleri düzene koymasına ve karlılığı artırmasına yardımcı olur.

İnsanlar CRM hakkında konuştuklarında, genellikle iletişim yönetimi, satış yönetimi, temsilci üretkenliği ve daha fazlasına yardımcı olan bir araç olan CRM sistemine atıfta bulunurlar. CRM araçları artık pazarlama , satış , dijital ticaret ve müşteri hizmetleri etkileşimlerini kapsayan tüm müşteri yaşam döngüsü boyunca müşteri ilişkilerini yönetmek için kullanılabilir .

Bir CRM çözümü, yeni müşteriler bulma, işlerini kazanma ve ilişki boyunca destek ve ek hizmetler sağlama dahil olmak üzere yaşam döngünüz boyunca kuruluşunuzun bireysel kişilerle – müşteriler, hizmet kullanıcıları, meslektaşlar veya tedarikçiler dahil – ilişkilerine odaklanmanıza yardımcı olur.

GD-Business CRM Yazılımı ile Kolay Müşteri İlişkileriniz Olsun

GD-Business CRM, hemen hemen her şirket, serbest meslek sahibi veya diğer birçok kullanım için mükemmel bir uyum sağlayan, kendi kendine barındırılan Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımıdır. Temiz ve modern tasarımıyla GD-Business CRM, müşterilerinize daha profesyonel görünmenize ve aynı zamanda iş performansını artırmanıza yardımcı olabilir.

Müşterileri yönetmek önemlidir ve GD-Business CRM birkaç şekilde yardımcı olur:

Güçlü Proje Yönetimi Özelliği ile projeleri yönetin ve faturalandırın.
Görevleri birçok GD-Business CRM özelliğine bağlayın ve düzenli kalın.
Profesyonel, harika görünen tahminler ve faturalar oluşturun.
Biletleri otomatik içe aktarma özelliğine sahip güçlü destek sistemi.
Görevler için harcanan zamanı izleyin ve müşterilerinizi faturalandırın. Göreve birden fazla personel atama ve atanan personel başına zamanlayıcıyı izleme yeteneği.
Personel proje üyesi olmasa bile görev takipçileri ekleyin. Personel, projeye erişmeden görev ilerlemesini takip edebilecektir.
Potansiyel müşterileri tek bir yerde takip edin ve ilerlemelerini kolayca takip edin. Potansiyel müşterileri e-postadan otomatik olarak içe aktarma, not ekleme, teklif oluşturma yeteneği. Potansiyel müşterilerinizi aşamalar halinde düzenleyin ve sürükle ve bırak ile kolayca aşamaları değiştirin.
Olası satışlar veya müşteriler için güzel görünen teklifler oluşturun ve satışları artırın.
Şirket / proje giderlerinizi kaydeder ve müşterilerinize faturalama ve otomatik olarak faturaya dönüştürme imkanına sahiptir.
Güçlü CRM ile müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi edinin.
Yerleşik Anketler aracılığıyla müşteri elde tutma oranını artırın.
Satış hedeflerini göz önünde bulundurmak için Hedef İzleme özelliğini kullanın.
Personel üyeleriniz ve müşterileriniz için duyurular oluşturun.
Mevcut ve gelecekteki satışları kilitlemek için Sözleşmeler özelliğini kullanın.
Özel alanlar, müşteriler, potansiyel müşteriler ve daha fazlası için ek bilgi depolayabilir.
Paypal ve Stripe’den farklı para birimlerinde ödeme alın.
Tonlarca yapılandırılabilir seçenek.
Güçlü tema şekillendirme özelliği ile CRM’yi şirketinizin markasına göre şekillendirin.
Yönetici olmayan personelin CRM içinde çalışması ve karşıya yüklemelerini ve dosyalarını organize etmesi için ayrılmış medya klasörü.
Personel izinlerine göre her personel üyesi için harika görünümlü takvim.
Takipler, raporlar, notlar, dosyalar ve daha birçok özellik.
CRM’lerin müşterilere odaklanması gerekir ve GD-Business CRM bunu, entegre bilet sistemi ve müşteri hatırlatıcıları aracılığıyla sorunları hızlı bir şekilde izlemenize ve çözmenize yardımcı olan güçlü bir destek sistemiyle yapar. Kendinize, bir veya daha fazla personele hatırlatıcılar atayın ve tek bir tıklama ile hatırlatıcılar e-posta ve uygulama içi bildirim sistemine gönderilebilir. Bu özellikler ve daha fazlası müşteri memnuniyetini bir üst seviyeye taşıyabilir.

GD-Business CRM, birçok uygulamaya uyacak şekilde tasarlanmış birçok özelliğe sahiptir. Aşağıdaki özellikler hakkında daha fazlasını sahip olmak için ve GD-Business CRM’nin başarılı olmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görmek için demoyu deneyin.

DEMO için info@girisimcideveloper.com “CRM Demo İstiyorum” başlıklı e-mail atmanız yeterlidir . Ardından size demo için erişim yetkisi vereceğiz.

Devamını oku
akıllı e-ticaret paketleri

Akıllı E-Ticaret Paketleri

CMS ile yaptığımız E-Ticaret Paketimiz için Detayları aşağıdadır.

Ayrıca Akıllı E-Ticaret Yazılımı içinse detaylar hazırlanmaktadır .

E-ticaretin büyümesi hiç olmadığı kadar artıyor ve önümüzdeki yıllarda patlama yapması bekleniyor. To çevrimiçi bir web sitesi oluşturmak bir e-ticaret CMS dikkate akıllıca bir seçimdir. Makaleden, 2021’de popüler olarak kullanılan en seçkin platformları tanıtıyoruz. Baştan itibaren güçlü bir temel oluşturmak, satışlarınızı artırmanıza ve iş başarısını hızlı bir şekilde yakalamanıza yardımcı olacaktır.
İçindekiler

CMS, içerik yönetim sisteminin kısaltmasıdır. CMS’nin birincil sorumlulukları, dijital içeriğin oluşturulmasını ve ayarlanmasını yönetmektir. Sistem, mağaza sahiplerinin içeriği kolayca yerleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olur. Dijital içerik, görüntüleri, videoları, belgeleri, pazarlama materyallerini vb. İçerir.

 • CMS nedir?
  CMS’nin temel özellikleri
  CMS’nin temel faydaları
  Çevrimiçi mağazalar için en iyi 6 e-Ticaret CMS’si
  WooCommerce
  OpenCart
  Son düşünceler
  CMS nedir?

CMS’nin temel özellikleri

 • İçerik yönetim sistemleri, aşağıda bazı olağanüstü özellikler sunar:
  Sihirbazların kurulumu ve yükseltmesi
  SEO
  Değişen tasarımlar için şablon özelleştirme
  Denetim günlüklerinin entegrasyonu
  İşbirliği platformu
  Modülerlik ve genişletilebilirlik
  Kod ihtiyacını azaltın
  Sürüm yönetimi
  Kullanıcı ve grup işlevselliği
  CMS’nin temel faydaları
  CMS’nin temel faydaları

İşletme web sitenizi güçlendirmek için içerik yönetim sistemini kullanmanın bazı hayati faydaları vardır:

Her işletme boyutu için : CMS, herhangi bir iş gereksinimi için mükemmel bir e-ticaret çözümü olarak kabul edilir. Sistem, tüm işletme boyutlarına (küçük işletmeler, orta ölçekli pazarlar ve kuruluşlar) esneklik, basitlik ve ölçeklenebilirlik getiriyor. Mağaza sahiplerinin web sitelerindeki içeriği kolaylıkla düzenlemelerini ve takip etmelerini sağlar.
Kullanıcılarla dost : İçerik yönetim sistemi, yöneticilerin herhangi bir dosyayı ve veriyi göz açıp kapayıncaya kadar yüklemesini sağlayan kullanıcı dostu bir programdır. CMS, içerik optimizasyonu amacıyla karmaşık bir süreç gerektirmez.
Sorunsuz ve hızlı entegrasyon : CMS, web siteniz aracılığıyla basit ve hızlı bir içerik entegrasyon süreci getirir. CMS siteleri, bilgilerin gerektiği gibi güncellenmesini veya yayınlanmasını destekleyen dinamik web içeriğiyle entegre edilmiştir.
Her yerden erişilebilirlik : Arayüz genellikle tarayıcı tabanlı olduğundan, bir CMS’ye herhangi bir yerden herkes tarafından erişilebilir. Yöneticilerin yapması gereken tek şey İnternete bağlı bir bilgi işlem cihazı kullanmaktır. Günlük hayatın koşuşturmacasında, CMS’nin olağanüstü özelliği, mağaza sahiplerinin, gittikleri her yerden hedeflerini aşarak uzaktan çalışma yapmalarına olanak tanır.

Çevrimiçi mağazalar için Kullandığımız en iyi 2 e-Ticaret CMS’si
WooCommerce

WooCommerce , günümüzün en büyük e-ticaret platformlarından biridir. Barn2.co.uk istatistiğini takiben, 2021’de WooCommerce için pazar payı, e-Ticaret teknolojilerini kullanan ilk 1 milyon sitenin% 22’sidir. Sonuç, son yıllarda WooCommerce’in muazzam büyümesini gösteriyor.
WooCommerce, bir WordPress web sitesini bir e-mağazaya dönüştürmeyi destekler. Platform, ücretsiz olarak çok sayıda uzantı ve tema sağladığı için çok sayıda kullanıcıyı çekmiştir. Bu eklentilerin kayda değer avantajı, tek bir tıklamayla temel WooCommerce’e çeşitli özellikleri etkinleştirebilmeleridir. Ayrıca, WordPress’in büyük kullanıcı topluluğundan destek almakta özgürsünüz.
Özellikleri
Hızlıca mağaza kurulumu
Esnek ve güvenli ödemeler
Çeşitli büyük kredi kartlarını, ödeme ağ geçitlerini ve destek mevduatlarını kullanılabilir
Modern ve temiz bir arayüzle siparişi yönetmek kolay
İOS ve Android için mobil uygulama sağlayın
Mağaza geliştirmelerinden, pazarlama entegrasyonlarından, çok kanaldan satış noktasına kadar geniş bir ücretsiz ve ücretli uzantı koleksiyonu sağlayın
Sınırsız özelleştirme
Ürün kategorilerini yönetmek kolay
Artıları
WooCommerce, diğer karmaşık CMS çözümlerine kıyasla basit ve kullanımı kolaydır
Temaları özelleştirmek kolay
E-ticaret web sitesi oluşturucular kolay kullanım
İçeriği ve promosyonları kişiselleştirin
İlgili ürün önerileriyle etkileşim ve satışları artırmak kolaydır
Kişiselleştirilmiş bir müşteri alışveriş deneyimi yaratın
İçerik oluşturması, önizlemesi ve planlaması kolay
Mağazaları sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüzle yönetin
Herhangi bir cihaza duyarlı ve SEO için optimize edilmiş yerleşik temaları kullanın
B2B işlevselliği ile entegre edin
Birden çok kaynaktan verileri tek bir yerde güncelleyin ve yönetin
Çok kanallı pazarlamayı destekleyin
Akıllı envanter yönetimi ve sipariş yönetimi
WooCommerce web siteleri, belirli bir zamanda ihtiyaç duyulan temel özelliklerle hızlı çalışır
Sınırsız ürün
Çok sayıda uzantı sağlayın
İçeriğin tam kontrolü
WordPress kullanıcılarına aşina
Eksileri
Bazı uzantıların kurulumu ücretsiz değildir , istek üzerine ödeme yapılır.
Kullanıcıların yalnızca barındırma ve alan adı için ödeme yapması gerekir
WooCommerce eklentisi bazen WordPress’in sık güncellemelerine uyum sağlayamıyor
Platform yalnızca WordPress temalarıyla çalışır
Peki WooCommerce’i kim kullanmalı?
Güçlü özellikler ve esnekliğin yanı sıra kullanım kolaylığı ile WooCommerce, yeni e-ticaret satıcıları için harika bir platformdur. Özellikle, WordPress’e aşina iseniz, bu platform, sağlam bir mağaza oluşturmak için WordPress hakkındaki mevcut tüm bilgilerinizden yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Ve kendi kendine barındırmayı karşılayabiliyorsanız, WooCommerce ile devam edin.

OpenCart

OpenCart , açık kaynaklı ve kullanımı kolay e-ticaret platformu nedeniyle iyi bilinir. Yeni mağazanızı geliştirmek için büyük miktarda para harcamak gereksizdir. Ayrıca OpenCart, e-ticaret topluluğuna aylık ücretler olmadan kullanışlı ve özelleştirilebilir bir eklenti getiriyor. İhtiyacınız olan tek şey yüklemek, şablonu seçmek ve ürünleri eklemektir.
OpenCart, her boyuttaki e-işletmeye 14.000’den fazla uzantı ve tema sunar. Ayrıca, 20’den fazla ödeme ağ geçidi ve sekizden fazla gönderim yöntemi ile entegre olur. Kısacası, küçük bir bütçeyle gelse bile, mağazanız hala OpenCart platformunda büyüyor.

Özellikleri
Yönetici panosu aracılığıyla toplam siparişlere, satışlara, müşterilere ve satış analizlerine tam bir genel bakış elde edin
Kullanıcılar ve kullanıcı grupları için ayrı erişim
Tek bir yönetici arayüzünden birden fazla mağazayı yönetin
Farklı ürün değişkenleri ekleyin
Dahili bir Affiliate sistemi sağlayın
İndirimler, kuponlar, özel ürünler sunun
Kendi yedeklemelerinizi ve geri yüklemelerinizi oluşturmaya izin verin
Artıları
Belirli alışveriş sepeti işlevleri isteyen müşteriler için ideal bir seçenek
Çeşitli ödeme işlemcileri ve ödeme ağ geçitleriyle çalışmak için esnek
Yeni ve basit bir alışveriş sepeti web sitesi kurmak ve yapılandırmak için kolay ve hızlı
Teknoloji meraklısı olmayanlar için kullanıcı dostu yönetim
Eksileri
OpenCart belgesi, diğer platformlara kıyasla en kolay değil
OpenCart toptan satış işlevi yeterince iyi değil
Platform oldukça bozuk ve güvenlikten yoksundur
Daha büyük e-ticaret mağazaları, eski temalar / şablonlar için ideal bir seçim değil
Bazen bir yönetici olarak bazı geliştirici becerileri gerekir
Peki OpenCart’ı kim kullanmalı?
Opencart, yeni başlayanlar veya teknik olmayan kişiler için siteyi özelleştirmek için oldukça zordur. Bu nedenle, basit bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız ve bir geliştirici tutmayı karşılayabiliyorsanız, OpenCart ile devam edebilirsiniz.

Son düşünceler
E-ticaretin güçlü büyümesinden tam olarak yararlanmak için, çevrimiçi mağazaların aşırı pazardaki performansları için dikkatli bir şekilde hazırlanmaları gerekir. En uygun platformu bulmanıza yardımcı olmak için en iyi 2 e-Ticaret CMS’si tanıtıldı. Hangi platformun en iyisi olduğunu söylemek zor çünkü iş ihtiyaçlarınız hangi özelliğin size en çok fayda sağlayacağını belirleyecektir. Çevrimiçi mağazanız için sağlam bir temel oluşturabilecek ve iş hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilecek CMS’ye karar verin. Bizde size hızlıca yardımcı olalım . Ayrıca CMS dışında Akıllı E-Ticaret Alt Yapımızıda İsterseniz Özel Teklif Almak için bize ulabilirsiniz .Ayrıca yakında E-Ticaret Alt Yapımızın Paket ve İçeriklerini burda paylaşıyor olacağız .

Akıllı E-Ticaret Yazılımı

Kolay Kullanım ve Yönetim

Kullanıcı dostu yönetim paneli ile e-ticaret sitenizi yönetmek çok kolay.

Ücretsiz Teknik Destek

İhtiyaç duyduğunuz an destek ekibimizden haftanın her günü yardım alabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorlarına uygun standartlarda geliştirilen yazılımımız ile hızlıca yükselin.

Tema Özelleştirme

Gelişmiş tema özelleştirme sistemi ile sitenizi sektörünüze en uygun şekilde tasarlayın

Pazarlama Yönetimi

Gelişmiş pazarlama araçları ile müşterilerinize fırsatlar sunarak satışlarınızı arttırın.

Tam SEO Uyumu

Seo tabanlı yazılımımız ile çalışmalarınıza yön vererek yeni müşteriler kazanın.

Gelişmiş Sipariş Yönetimi

Sade ve pratik panelimiz sayesinde, siparişlerinizi rahatça yönetin

Kaçırılan Sipariş Analizi

Siparişini tamamlamayan müşterilerinizi inceleyerek analiz edin.

%100 Mobil Uyumlu Site

Mobil uyumlu gerçek responsive tema ile rakipleriniz arasında fark yaratın.

%100 Mobil Uyumlu Panel

Mobil uyumlu gerçek responsive panel sayesinde e-ticaret sitenizi telefondan yönetin.

Pazaryeri Entegrasyonu

Ürünlerinizi N11 ve Gittigidiyor’da listeleyerek yeni müşterilere ulaşın.

Ücretsiz Güncelleme

Yazılım güncellemelerine ve yeni versiyonlara ücretsiz sahip olun.

Detaylı Bilgi için bize ulaşın ; +90 544 867 65 16info@girisimcideveloper.com

Devamını oku

Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

SEO optimizasyonunuza ilk başladığınızda aklınızın bu boyutunda aklınıza gelen sorular; SEO sonuçları ne kadar süreyle görünür olacak? Ve tüm zamanınızı harcıyor.

Anladığım kadarıyla, site çevrimiçi olduktan bir saniye sonra arama motorlarında görünmesini bekliyorsanız. O zaman belki herkesin hayalidir. Ben dahil, hohoho ..

Aslında, ” bir web sitesinin Google tarafından dizine eklenmesi ne kadar sürer ” anahtar kelimesi oldukça harika sonuçlar gösteriyor.

Yukarıdaki açıklama, sıralama beklentilerine olan ilgiyi göstermektedir. Özellikle hedefleri indekslenen ve daha sonra sıralanan SEO’lar için. Google’ın 1. sayfasında yer almaktadır. Aww, kim istemez ki …?

Bir SEO hizmetleri sağlayıcısı ve web sitesi optimizasyonu için müşterilere hizmet veren bir SEO’nun gösterilmeye başlaması için ne kadar süreceği sorusu çok yaygındır.

İşletme sahiplerinin, hedeflenen anahtar kelimeleri optimize etmeye başladığında 1 numara olmanın ne kadar süreceğini sorgulaması doğaldır.

Peki, SEO Sonuçları Ne Kadar Süreyle Görünür?

Rekabetçi bir pazarda, herkesin sağlam bir zaman çizelgesi bilmek istediğini anlıyorum. Böylece bir bütçe planı, kaynak tahsisi ve diğer her şeyi yapabilirler. Her şeyin önceden planlanması gerekmez mi?

Ne yazık ki, arama motoru algoritmalarının arkasındaki kişilerin sırrı budur. Ve asla halka sızdırmazlar.

Ancak bu makale sayesinde sizin için garanti olabilecek şeyler var. İyi SEO teknikleri aracılığıyla arama sıralamasını iyileştirmek için kasıtlı çaba sarf ediyorsanız.

“Belki sadece bir veya iki gün veya 6-12 ay veya daha da fazla sürebilir. Bu gerçekten yüzlerce değişkene bağlı, ne yazık ki çoğu kontrolünüz dışında.”
Şimdiye kadar ortaya konan tüm SEO teknikleri ve stratejilerinin varsayımlar olduğu söyleniyor. Sadece sıralama faktörleri olarak kabul edilen değişkenleri yerine getirmek için.

Unutmayın .. Varsayımlar!

Çünkü Google arama ekibinin dışında hiç kimse arama sonuçlarının nasıl belirlendiğini bilmiyor. Belki Google ekip üyeleri bile hangi faktörlerin kullanıldığını ve nasıl kullanıldığını bilmiyordur.

Jakarta’da bir SEO hizmet sağlayıcısı olarak, şahsen rakiplerin müşteri sitelerini geliştirmek için tam olarak ne yaptığını bilmiyorum. O halde SEO çalışmasının mekanizması nasıl yapılır? Bu, daha önce deneyimlere ve vaka çalışmalarına odaklanır.

Deneyim kazanmak ve vaka çalışması verileri kazanmak, zaman ve sıkı çalışma gerektirir. Bu muhtemelen çoğu işletmenin sitelerini iyileştirmek için çaba göstermemesinin nedenlerinden biridir.

Yani, iyi olduğunu düşündüğünüz bir SEO stratejisi uyguladığınızda. Daha üretken şeyler için daha fazla zaman harcamalısınız.

SEO’nun ana odak noktası

Etkili SEO, belirli bir anahtar kelimenin sıralamasını yükseltmekten daha fazlasıdır, bir web sitesine gelen toplam organik trafiği artırmakla ilgilidir ve bu da daha fazla potansiyel müşteriye yol açacaktır.

Odaklanılması gereken 3 ana şey var:

 1. Müşterilerinizin ürünlerini ve hizmetlerini bulmak için kullandığı Temel Anahtar Kelime Kümelerini tanımlayın
 2. Yüksek Kaliteli İçerik Üretmek. Bu çok açıklayıcı …
 3. Kanıtlanmış bir SEO stratejisi ile ilgili tüm teknik çalışmaların iyi bir şekilde bağlantılı olmasını sağlamak. Ve onu geliştirin!

Bu fırsatla, sizi yukarıdaki adımların hepsini yapmanın ne kadar süreceğini düşünmeye davet ediyorum; Yani gerçekte, SEO’ların sıralamada sonuçları göstermesinin ne kadar süreceğini sormak yanlış sorudur.

Çünkü varsayımlar dışında kesin cevaplar alamayacaksınız.

Bu yüzden, deneyimleri başarılı olma ihtimali olan stratejiler açısından nasıl sıralayacağımı paylaşacağım . Yukarıdaki üç ana adım aracılığıyla.

Anahtar Kelime Gruplarının Tanımlanması

Modern SEO, organik bir SEO tekniğidir. Doğal dil araması tarafından yönlendirilen optimizasyonla ilgilidir.

Bu, tüketicilerin daha fazla anahtar kelime kullanmak istediği anlamına gelir. İki veya üç kelimelik ifadelerle soru sormak yerine. Başka bir deyişle, uzun kuyruklu anahtar kelime !

Günümüzde, her şeyi aramak için ana araç akıllı telefonunuzdur. Çevrimiçi arama etkinliğinin çoğu, masaüstü bilgisayarlardan değil, mobil cihazlardan gelir. Bu gerçeği aklınızda tutun.

Cep telefonu arayüzüne geçiş

Cep telefonları en baskın arayüz haline geldi. Ve konuşma tanıma teknolojisi cihazları da gelişiyor.

Günümüzde telefonla konuşarak ve Cortana, Google Assistant ve Siri gibi hizmetler kullanılarak giderek daha fazla arama yapılıyor.

Bu, Google ve Bing’i kullanıcıların doğal dil sorularını daha iyi yorumlamaya zorladı. Sonuçların kullanıcı niyetiyle eşleştiği yer.

Google’ın , mevcut algoritmalarının önemli bir parçası olması beklenen yapay zeka motoru RankBrain’i yaratmasının nedeni de budur .

Eski geleneksel SEO, yalnızca birkaç ana anahtar kelimeyi, genellikle 2-4 kelimeyi belirleyebiliyordu. Ardından, SEO optimizasyon çabalarınızı bu tür anahtar kelimelere odaklayın. Belki ona bazı varyasyonlar ekleyin.

Ancak bu eski yöntemin günümüzde önemli bir etkisi yoktur.

Google anlamı anlar

Kişisel deneyimim bana içerik üretmenin daha iyi olduğunu söylüyor. Geçmişte insanlar SEO optimizasyon yazılımı arama motorunu gerçek ziyaretçilerden ziyade çekici kılmak için makaleler yazarlardı.

Nowadyas, ‘normal’ veya doğal olarak yazmak daha iyidir . Bir insanla konuşuyormuş gibi davranın. Robotların sıralaması için anahtar kelimeleri bombalamak bir yana, sözleriniz konusunda katı olmayın.

Google artık bir makalenin içeriğini daha da iyi anlıyor. Bir web sayfasını sınıflandırırken konuların ve arama ifadesi kümelerinin anlamını bilmek daha iyidir.

Bu anahtar kelime kümeleri veya arama ifadeleri olarak adlandırmayı seviyorum. İçeriğin ana odağı nedeniyle, geniş bir potansiyel arama aşamaları yelpazesine odaklanır.

Dijital pazarlama uzmanlarının her gün gerçekleşen 3,5 milyar aramanın% 20-25’inin yeni olduğu konusunda hemfikir olduğu unutulmamalıdır. Bu, aramaların çoğunun ‘uzun kuyruk’ veya uzun kuyruk anahtar kelimeler olarak sınıflandırıldığı anlamına gelir.

Bu yüzden birçok makalede Yoast SEO eklentisinden sık sık söz ediyorum. Çünkü bu bir SEO aracı yeni SEO tekniğini destekleyebilir. Ücretsiz sürümde bile.

Uzun kuyruk cümleleri

Uzun kuyruklu ifadeler, ayda 1 ila 500 kez kullanılan terimlerdir. Bu, sitenin sayfalarının yalnızca 3 veya 4 ana anahtar kelime (Focus Keyphrase) için sıralanmayacağı anlamına gelir, içeriğinizi iyi oluşturursanız, sayfanızın binlerce aramada sıralanacağı anlamına gelebilir.

Yazdığım popüler bir makale hakkında bir örnek var. Yaklaşık oldu ücretsiz backlink kaynaklarına . Şu anda bu makaleye bağlanan pek çok alan var. Bu makale birçok anahtar kelime için de sıralandı.

40.000 bedava geri bağlantı kelimesi makalede yok, ancak Google yine de beni bu kelime için ilk 1 sayfada sıralıyor. Dolayısıyla, Google’ın algoritmasının içeriğimin “40.000 ücretsiz geri bağlantı” sorusuna cevap verebileceğini düşündüğü bir gerçektir.

Böylesine geniş bir anahtar kelime yelpazesi, organik aramadan çok fazla trafiğe katkıda bulunur!

Ancak üzücü gerçek şu ki, çoğu web sitesi ve yaklaşık% 95’inin ayda 180 sayfa görüntülemesi alan kaliteli içeriğe sahip olmaması. Bunun nedenlerinden biri, pek çok kişinin sıralanan uzun kuyruk anahtar kelimelerine ulaşmak için nasıl kaliteli içerik oluşturacağını bilmemesidir .

Uzun kuyruklu anahtar kelime stratejisinin kullanılması hayati önem taşır!

Google’ın algoritması tarafından gerçekleştirilen süreç, temelde yüksek arama hacmine sahip bir dizi temel anahtar kelimeyi tanımlamaktır .

En az bir düzine ikincil kelime öbeğini belirlemek veya çevrimiçi insanları sormak için herhangi bir anahtar kelime araştırma aracını kullanın, ardından bu terimlerden bir makalenin ana hatlarını çıkarın. Makale boyunca, makalenin daha geniş bir terim kümesine ulaşmasına yardımcı olmak için doğal ifadeleri renklendirin.

Bu makale için yüzlerce olası sıralama ifadesinin tam olarak nasıl bulunabileceğini bilmiyorum. Sıralama ifadesinin ne olduğunu görmeye bile vaktim yok. .. Ama işe yaradı!

SEO’daki Kişisel Deneyimim

İşleme güvenmeyi öğrendim! Bunu, daha kaliteli içerik oluşturarak ve işi Google’ın yapmasına izin vererek yaparsınız. Makaleleri ifadelerle eşleştirme hakkında.

O zaman müjde gelecek. Düşük rekabet, uzun kuyruklu anahtar kelimeler için bir gecede sıralamaya bile başlayabilirsiniz!

Bu önemlidir, çünkü Google, sayfanızın daha yüksek hacimli ifadeler için sıralamada yukarı çıkması gerekip gerekmediğini belirlemek için uzun kuyruklu anahtar kelimelerde topladığı verileri kullanır.

Zor anahtar kelimeler için yapabileceğiniz bir şey, etki alanı otoritesini artırmaktır. İşte optimize etmeniz gereken bazı kriterler:

 1. Hemen Çıkma Oranı
  Hemen çıkma oranı, yalnızca bir sayfa açtıktan sonra web sitesinden hemen ayrılan ziyaretçilerin yüzdesidir (bunlar Google Analytics’te görülebilir). … hemen çıkma oranının daha yüksek bir yüzdesi, stratejinizde çok yanlış bir şey olduğunu gösterir.

2.
Sayfadaki Süre Bu aynı zamanda Oturum süresi olarak da adlandırılır, yukarıda açıklandığı gibi, ziyaretçinin son sayfaya ilk girdiği süre eksi ziyaretçinin ilk girdiği zamandan hesaplanır. Sayfada geçirilen süre, ziyaretçinin girdiği ilk sayfadan ziyaretçinin ikinci sayfaya girdiği ana kadar geçen süreye göre hesaplanır.

 1. Tıklama Oranı
  Tıklama Oranı (TO), bir web sitesi performansını ölçmenin bir yoludur. Yüzde olarak ifade edilir. TO, bir reklamın veya e-postanın tıklanma sayısı ile görüntülenme sayısı (gösterimler) arasındaki sayıyı ölçer.

Bunların tümü , Google’ın belirli bir anahtar kelimede kimin daha üst sırada yer aldığını belirlemek için kullandığı temel arama performansı göstergeleridir . Uzun kuyruk cümlelerinde başarılı olun ve yüksek hacimli cümleleri takip edin.

Uzun Tail Sırrı Kelimeler ler

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sırrı aslında çok tartışıldı. Ama öyle görünüyor ki, pek çoğu bunun gerçekten önemli olduğunu düşünmüyor. Başka bir deyişle, gizli bir altın madeni!

Nedeni basit. Bu terimler için sıralama yapmak daha kolay olduğundan, görünürlük elde etmek daha kolaydır. Sayfanızın sağladığı cevaplar, uzun anahtar kelimelere odaklanabilir, bu da ziyaretçilerden ekstra güven puanları alacağınız anlamına gelir.

Deneyimler, tüketiciler tarafından kullanılan arama terimlerinin ne kadar uzun olursa, satın alma kararına o kadar yaklaştıklarını da göstermektedir.
Bu senin için harika bir haber. Daha da iyisi, ihtiyaç duydukları şey için en iyi cevabı verebilirseniz.

Bu nedenle, SEO çalışmalarının sadece amaçlanan hedef anahtar kelime optimizasyonu ile ilgili olmadığından başlangıçta biraz bahsetmiştim. Herhangi bir SEO stratejisinde bulunması gereken temel ölçüm , anahtar kelime sıralaması değil dönüşümlerdir .

Sonuç

Web sitesi geliştirme hizmetlerimizde, dönüşüm odağını destekleyen siteler oluşturuyoruz. Ve SEO hizmetlerimizde, tüm temel unsurları karşılamak için siteyi sık sık sıfırdan yeniden tasarlıyoruz.

Ne yazık ki, bunu yapacak sihirli bir SEO tekniği yok. Ayrıca Google’da anında üst sıralarda yer almak için alınabilecek haplar da yok. İnternette dünya çapında rekabet eden milyonlarca sitenin imrenilen yerini bulmak çaba gerektirir.

Adagium aşağıdaki gibidir:

Bir arama ifadesi ne kadar rekabetçi olursa, o kadar fazla çalışma ve zaman alacaktır.
Bu nedenle, SEO sonuçlarının görünmesinin ne kadar süreceği sorusuna cevap vermek için , sürecin kendisiyle ilgili bazı teknik şeylere bakmalısınız. Yıllardır her SEO uzmanını rahatsız eden bu soruyu cevaplamak adına bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum.

Bu nedenle, SEO sonuçlarının görülmesinin ne kadar sürdüğünü sormak veya Google tarafından dizine eklenmenin hızlı bir yolu için gezinmek yerine, sormak daha iyidir:

“SEO optimizasyonunun potansiyel müşteriler ve satışlar oluşturmaya başlaması ne kadar sürer?”
Bunun arkasındaki mantık kendi deneyimlerime dayanmaktadır. Binlerce ziyaretçiyi herhangi bir web sitesine çekebilseniz bile, ancak bir eylem çağrısı ve trafikten para kazanmanın bir yolu olmadan. Sonunda, tüm çabalar boşa gidecekti. Bu sadece bir ‘ gösteriş egzersizi ‘. ..

Nihai bir hedef olmalı.

Reklam yoluyla bir pazarlama stratejisi yaptıysanız ve verimli olmadıysa, nedeni de bu olabilir.

Bunun için, web sitenizdeki organik ziyaretçileri müşterilere dönüştürdüğünüzden emin olun. Bu, SEO planının bir sonraki aşamasıdır.

Okuduğunuz için teşekkürler

GİRİŞİMCİ DEVELOPER

+90 544 867 65 16info@girisimcideveloper.com

Devamını oku

Kurumsal ve E-Ticaret Web Tasarım

Markanızı tamamlayan havalı görünümlü bir web sitesi, eksiksiz bir e-ticaret çözümü veya sadece kişisel bir blog arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Kapsamlı deneyimimiz bizi ideal çözüm yapıyor. Kişiselleştirilmiş ve herhangi bir iş modeline uyarlanmış, tamamen özelleştirilmiş binlerce web sitesi oluşturduk. Web geliştirme hizmetlerimiz şunları içerir:

 • simge kontrolüÖzel Web Yazılımı Geliştirme
 •   WordPress CMS’ye dayalı duyarlı web siteleri.
 • simge kontrolü WooCommerce üzerine kurulu eksiksiz e-ticaret çözümleri.
 • simge kontrolü İOS ve Android için web uygulamaları.
 • simge kontrolü ERP web uygulamaları.
 • simge kontrolü Özel php web siteleri.
 • simge kontrolü Özel Angular JS web siteleri.
 • simge kontrolü Html5 duyarlı web siteleri.
 • simge kontrolü E-ticaret kargo entegrasyonları.
 • simge kontrolü Amazon, eBay vb. İle pazar yeri entegrasyonu
 • simge kontrolü E-posta pazarlama hizmetleri entegrasyonu.
 • simge kontrolü Bülten entegrasyonu.
 • simge kontrolü Wordpress Rest API.
 • Trendyol , Hepsi Burada ve GittiGidiyor

Web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda, dijital hedef kitleniz için işletmenizi, ürününüzü veya hizmetinizi hayata geçirmek için yaratıcılık ve teknik becerilerin doğru karışımını kullanırız.

Müşteriler için sonuçlar elde eden ve kurumsal hedeflerine ulaşmada temel olan görsel olarak çarpıcı web siteleri yaratmayı misyonumuz haline getiriyoruz. Son derece yetenekli ekibimiz, hedef kitlenize hitap edecek harika bir kullanıcı deneyimi ile işlevsel ve kullanımı kolay web siteleri oluşturmak için her projeyi benimser.

Web Sitesi Tasarımı ve Geliştirme

Çevrimiçi hedeflerinize mükemmel şekilde uyan web ve cihaz tabanlı uygulamalar geliştiriyoruz

WordPress

Sizin için çalışan ve işletme hedeflerinizi karşılayan bir web sitesi oluşturun, WordPress uzmanları olarak hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabiliriz


E-ticaret

Görsel olarak çarpıcı tasarımı güçlü ticari performansla birleştiren e-ticaret web siteleri oluşturuyoruz. Yaratıcılık ve teknik becerilerin doğru karışımını kullanarak, ürününüzü veya hizmetinizi dijital izleyicileriniz için hayata geçireceğiz.

Entegrasyonlar

Pazarlama ekosisteminizin bir parçası olarak veya iş süreçlerini yerine getirmek için kaygan web tabanlı sistem entegrasyonları oluşturuyoruz.

Eğitim

Dijital uzmanlarımız tarafından yürütülen eğitim ve atölyelerimizle çevrimiçi stratejinizi nasıl optimize edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin

Destek

Yolculuğun her adımında web siteniz, pazarlama veya dijital ihtiyaçlarınızla ilgilenmek için kapsamlı destek paketleri sunuyoruz.

Daha fazlası için bizimle irtibata geçiniz !

+90 544 867 65 16 / info@girisimcideveloper.com

Devamını oku

Akıllı E-ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Rehberi / Paketi

E-Ticaret web siteleri söz konusu olduğunda, her şey işlevsellik, özellikler ve tasarımla ilgilidir.

Ancak başarınız için en önemli özellikler hangileridir ve hangi e-ticaret platformları hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir?

Hadi keşfedelim.

Çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız ve bir e-Ticaret web siteniz varsa, sahip olmanız gereken özellikler vardır. Bu makalede, en iyi e-Ticaret platformlarından bazılarını ve özelliklerini inceliyor ve tüm çevrimiçi mağazalar ve alışveriş sepeti platformları için standart e-ticaret özelliklerinin tam bir listesini ekliyoruz .

Birçok web sitesinin başarısı, sunulan ürünler ve web sitesinin ne kadar iyi pazarlandığı, web sitesinin sağladığı özellikler ve hem müşteri hem de web sitesi sahibi tarafından belirlenir. Bir işletme sahibi olarak, web sitenizi yönetecek araçlara sahip olmak ve yönetim özelliklerinin iş süreçlerinize uyması çok önemlidir. Örneğin, müşterinize ödeme koşulları sunuyorsanız, kullandığınız platformun size bir müşterinin kredi limiti belirleme olanağı sağladığından emin olmanız gerekir. Bir e-Ticaret projesine dalmadan önce, gereken özellikler hakkında dikkatlice düşünün, yoksa daha sonra pişman olacaksınız!

Web Sitenizin İhtiyaç Duyduğu Temel e-Ticaret Özellikleri:

 • İçerik yönetimi yetenekleri
 • Promosyon ve indirim kodu araçları
 • Kullanımı kolay bir ödeme
 • Arama motoru için optimize edilmiş kod ve düzen
 • Raporlama araçları ve özel rapor özellikleri
 • Entegre bir blog veya makaleler bölümü
 • E-posta pazarlama özellikleri veya entegrasyonu
 • Çoklu ödeme seçenekleri (Kredi kartı, PayPal, Stripe, EFT / HAVALE vb.)
 • Yeni özellikleri ölçeklendirme ve ekleme yeteneği

Aşağıdaki tüm önemli e-ticaret özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Aşağıdaki tüm e-ticaret özellikleri ayrıntılarını okuyun. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için e-Ticaret web sitesi tasarım sayfamızı ziyaret edin .

Katalog Yönetimi

Kategoriler

 • Kategorileri kolayca bulmak için arayın ve sıralayın
 • Kategorileri ve alt kategorileri yönetin
 • Gezinme içinde veya ana sayfada özellik kategorileri
 • Kategorileri “etkin” veya “etkin değil” olarak ayarlayın
 • Kategoriler için sayfa URL’lerini ve SEO öğelerini ayarlayın
 • Küçük resimleri ve resimleri yönetin

Markalar

 • Markaları yönetin
 • Ana sayfada markaları öne çıkarın
 • Markaları “etkin” veya “etkin değil” olarak ayarlayın
 • Markalar için sayfa URL’lerini ve SEO öğelerini ayarlayın
 • Marka logolarını yönetin
 • Markalarla ilişkili ürünleri yönetin

Ürün:% s

 • Belirli kategorilerdeki veya belirli özelliklere sahip ürünleri kolayca bulmak için arayın ve sıralayın
 • Ürünleri kolayca yönetin ve düzenleyin
 • Ürün alanları arasında ad, SKU, ürün ayrıntıları, ek ayrıntılar, liste fiyatı, fiyatınız, ağırlık, stok, minimum miktar sipariş miktarı, işlem ücreti ve daha fazlası yer alır.
 • Öne çıkan, ücretsiz gönderim, izin verilen incelemeler, incelemeler için denetim gerektirmesi ve daha fazlası gibi seçenekleri seçme yeteneği
 • Ana ürün görselini ve ek ürün görsellerini ekleyin ve yönetin
 • Ürün ayrıntıları gibi içerik bloğunu yönetmek için Microsoft Word benzeri düzenleyici
 • Ürünleri ana sayfada öne çıkarın
 • Ürünleri “etkin” veya “etkin değil” olarak ayarlayın
 • Ürünleri tek bir kategoriye veya birden çok kategoriye ekleyin
 • Ürün markasını seçin
 • Ürün seçeneklerini ve seçenek gruplarını ekleyin ve yönetin
 • İlgili ürünleri ekleyin ve yönetin
 • Aksesuarları ekleyin ve yönetin
 • YouTube videoları ekleyin ve gömün
 • Ürün incelemelerini yönetin (onaylayın ve silin)
 • Ürünler için ürün sayfası URL’sini ve SEO öğelerini ayarlayın

İçerik yönetimi

Sayfalar

 • İçerik sayfalarını yönetin ve yeni içerik sayfaları oluşturun
 • Microsoft Word benzeri bir içerik düzenleyici kullanarak sayfaları düzenleyin
 • Görüntüleri ekleyin ve yüklenen görüntü kitaplığını yönetin
 • Görüntü düzenleme ve kırpma aracı
 • Sayfayı “etkin” veya “etkin değil” olarak ayarlayın
 • Sayfa URL’sini ve SEO öğelerini ayarlayın

Blog

 • Blog gönderilerini yönetin
 • Blog yayınlanma tarihini ayarlayın
 • Yayını “etkin” veya “etkin değil” olarak ayarlayın
 • Microsoft Word benzeri içerik düzenleyiciyi kullanarak blog özeti ve tam blog yazısı ekleyin
 • Görüntüleri ekleyin ve yüklenen görüntü kitaplığını yönetin
 • Blog kategorisini ve yazarını seçin
 • Ürün sayfalarına eklenen blog yazıları
 • Gönderi URL’sini ve SEO öğelerini ayarlayın

Ana Sayfa Afişler

 • Ana sayfa banner’larını yönetin
 • Afiş sıralama siparişlerini ayarlayın
 • Başlık URL’sini ayarlayın veya bağlantısız bırakın
 • Afişleri “etkin” veya “etkin değil” olarak ayarlayın

Navigasyon

 • Üstbilgi, yan ve altbilgi dahil olmak üzere ana gezinmelerinizi yönetin
 • Ana navigasyona açılır menü ekle
 • Bağlantı başlığı gibi bağlantılardaki SEO öğelerini yönetin
 • Bağlantıları aynı veya yeni pencerede açılacak şekilde ayarlayın

Otomatik E-posta Mesajları

 • Ana e-posta şablonu tasarımını yönetin
 • Sipariş durumu e-postaları için mesajlaşmayı ayarlayın
 • Ürün incelemeleri ve blog yorumu gönderimleriyle ilgili teşekkür e-postası için mesajlaşmayı ayarlayın

İnceleme Yönetimi

 • Tüm ürün incelemelerini yönetin
 • İncelemeleri “onaylandı” olarak ayarlayın veya incelemeleri silin

Yorum Yönetimi

 • Tüm blog yorumlarını yönetin
 • Yorumları “onaylandı” olarak ayarlayın veya yorumları silin

Müşteri yönetimi

Müşteriler

 • Ad ve soyadına göre müşterileri kolayca bulmak için arayın ve sıralayın
 • Müşteri hesaplarını yönetin
 • Müşteri ayrıntılarını ve önceki siparişleri görüntüleyin
 • Bireysel müşterilerin ürün incelemelerini görüntüleyin
 • Bir müşteriye özel yorumlar ekleyin
 • Müşteri hesaplarını silin
 • Müşteri şifrelerini sıfırlayın
 • Müşterileri Excel’e aktarın
 • E-posta bültenine abone olan müşteriyi Excel’e aktarın (3. taraf e-posta sistemleri için içe aktarma yetenekleri)

Sipariş yönetimi

Emirler

 • Siparişleri belirli değişkenlere göre kolayca bulmak için arayın ve sıralayın
 • Sipariş durumunu yönetin ve güncelleyin
 • Sipariş numarasını ve tüm müşteri bilgilerini görüntüleyin
 • Sipariş bilgilerini ve satın alma ayrıntılarını (ürünler, vergi, nakliye, adresler vb.) Görüntüleyin
 • Siparişe özel notlar ekleyin
 • Gönderim ve fatura adresi haritalarını görüntüleyin
 • Özel sipariş durumları oluşturun ve yönetin
 • Sipariş verildiğinde e-posta alın
 • Siparişleri Excel’e aktarın

İndirim ve Promosyon Yönetimi

İndirim Kodları

 • İndirim kodları oluşturun ve yönetin
 • Kategorilere, markaya veya ürünlere indirim kodları ekleyin
 • Gönderimi etkileyen indirim kodları ekleyin
 • Kodları “etkin” veya “etkin değil” olarak ayarlayın
 • Yüzde indirim, tutar indirim veya belirli bir fiyat belirleyebilme
 • Ürün alışveriş sepetine eklendiğinde indirim kodlarını “Otomatik Uygula” seçeneği
 • Tarihleri ​​ayarlama ve yönetme kodu etkin
 • İndirim kodları için minimum ve maksimum miktar gereksinimlerini belirleyin
 • Otomatik olarak devre dışı kalmadan önce kodun kaç kez kullanılabileceğini ayarlayın

Raporlama

Gösterge Paneli

 • Grafikler ve istatistiklerle etkileşimli yönetim panosu
 • Gösterge tablosu istatistiklerini belirli tarih aralıklarını yansıtacak şekilde değiştirme yeteneği
 • Gösterge tablosu tarih aralığı raporları, tutara göre mağaza satışlarını, mağaza satış sipariş hacmini, yeni müşteriler ile geri gelenleri, en çok satan ürünleri, en çok satan markaları, en çok kullanılan indirim kodlarını içerir.
 • Gösterge tablosu genel raporları (tarih aralığına dayalı değildir) düşük envanter raporlamasını, mağazadaki toplam ürünleri, mağazadaki toplam kategorileri, müşteri sayısını, ömür boyu siparişleri ve ömür boyu geliri içerir

Tek Raporlar

 • Kontrol panelinin dışındaki tek raporlar, tarih aralığına göre satışları, tarih aralığına göre en çok satan ürünü, miktara göre düşük envanteri ve tarih aralığına göre yeni müşteriyi içerir.

Arama Motoru Optimizasyonu Yönetimi

Dinamik Başlıklar

 • Web sitesindeki tüm dinamik başlık etiketi yapısını yönetin
 • Kategoriler ve alt kategoriler için dinamik başlık ve META etiketlerini yapılandırın
 • Marka sayfaları için dinamik başlık ve META etiketleri yapılandırın
 • Ürün sayfaları için dinamik başlık ve META etiketleri yapılandırın

Belirli Başlıklar ve Meta Bilgileri

 • Site genelinde varsayılan başlığı ve META etiketlerini yapılandırın
 • Ana sayfa başlığını ve META etiketlerini yapılandırın
 • Belirli içerik sayfaları, kategori, marka veya ürün sayfaları için benzersiz başlık, META etiketleri ve URL bilgileri ayarlayın

Ayarlar

Nakliye seçenekleri

 • Ağırlık, dolar miktarı ve bölgeye göre mağaza statik gönderim ücretlerini ayarlayın
 • Belirli bir fiyat veya sipariş yüzdesi belirleyin
 • UPS, USPS ve FedEx kullanılan gönderim adresine göre canlı kargo ücretleri
 • Gönderim indirim kodlarını ve promosyonlarını ayarlayın ve yönetin
 • Tek tek ürünlerde ücretsiz gönderim ayarlayın
 • Mağazalarınızın menşe gönderi posta kodu ve ülke kodunu ayarlayın
 • Nakliye taşıyıcılarını etkinleştirin ve devre dışı bırakın
 • UPS, USPS ve FedEx’in mevcut gönderi hizmetlerini (kara, birinci sınıf, ekspres vb.) Yönetin

Ödeme seçenekleri

 • Mevcut ödeme türleri aktif ve devre dışı bırak
 • Authorize.net hesap ayarlarını yönetin
 • PayPal hesap ayarlarını yönetin
 • Çevrimdışı ödeme seçeneğine izin ver

Vergiler ve Yerler

 • Mevcut ülkeleri yönetin
 • Yüzdeye göre her ABD Eyaleti veya Kanada eyaleti için vergi oranlarını yönetin
 • Ülkeleri etkinleştirin ve devre dışı bırakın
 • Eyalet veya il başına nakliye bölgeleri ayarlayın

E-posta Yapılandırması

 • E-posta sunucusu yapılandırmasını ayarlayın ve e-posta adresini saklayın
 • Alanlar arasında sunucu adı, sunucu bağlantı noktası, kullanıcı adı, şifre, SSL’yi etkinleştirme ve e-posta adresi yer alır
 • * E-posta, geliştirme sırasında yapılandırılacaktır

Yönetim Kullanıcılar

 • Ad, e-posta ve şifre ile yönetim oturum açma bilgilerini ekleyin ve silin

Devamını oku

SEO Hizmeti / Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Basit bir ifadeyle, sitenizin alakalı aramalar için görünürlüğünü artırmak için iyileştirme süreci anlamına gelir. Sayfalarınızın arama sonuçlarında daha iyi görünürlüğü ne kadar yüksek olursa, dikkat çekme ve potansiyel ve mevcut müşterileri işletmenize çekme olasılığınız o kadar artar.

SEO nasıl çalışır?
Google ve Bing gibi arama motorları , web’deki sayfaları taramak, siteden siteye gitmek, bu sayfalar hakkında bilgi toplamak ve bunları bir dizine koymak için botları kullanır. Daha sonra, algoritmalar, belirli bir sorgu için arama sonuçlarında sıra sayfalarının görünmesi gerektiğini belirlemek için yüzlerce sıralama faktörünü veya sinyalini dikkate alarak dizindeki sayfaları analiz eder.

Arama sıralama faktörleri, kullanıcı deneyiminin yönleri için vekiller olarak kabul edilebilir. Bizim SEO Faktörlerin Periyodik Tablo SEO genel öneme dayalı altı ana kategori ve ağırlıkları her birine faktörleri düzenler. Örneğin, içerik kalitesi ve anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonunun temel faktörleridir ve taranabilirlik ve mobil uyumluluk, önemli site mimarisi faktörleridir.

Arama algoritmaları, alakalı, yetkili sayfaları ortaya çıkarmak ve kullanıcılara verimli bir arama deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır. Sitenizi ve içeriğinizi bu faktörleri göz önünde bulundurarak optimize etmek, sayfalarınızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Ücretli arama reklamlarının aksine , daha yüksek organik arama sıralaması elde etmek için arama motorlarına ödeme yapamazsınız.

SEO pazarlama için neden önemlidir?
SEO, dijital pazarlamanın temel bir parçasıdır çünkü insanlar her yıl trilyonlarca arama yapar ve genellikle ticari amaçla ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulurlar. Arama genellikle markalar için birincil dijital trafik kaynağıdır ve diğer pazarlama kanallarını tamamlar. Arama sonuçlarında rakiplerinizden daha yüksek görünürlük ve daha yüksek sıralama, kâr hanenizde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bununla birlikte, arama sonuçları, kullanıcılara daha doğrudan yanıtlar ve kullanıcıları diğer web sitelerine yönlendirmek yerine sonuçlar sayfasında tutma olasılığı daha yüksek olan bilgiler sağlamak için son birkaç yılda gelişmektedir .

Ayrıca, zengin sonuçlar ve Bilgi Panelleri gibi özelliklerin arama sonuçlarında görünürlüğü artırabilir ve kullanıcılara doğrudan sonuçlarda şirketiniz hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.

SEO’yu nasıl öğrenebilirim?
SEO’ya faydalı bir dalış için, Periyodik SEO Faktörleri Tablosu , başarılı sayfa içi ve sayfa dışı SEO öğeleri ve ayrıca zarar verebilecek “Toksinler” veya taktikler de dahil olmak üzere bilmeniz gereken tüm temel kavramları size tanıtacaktır. sıralamanız.

Tablo ve eşlik eden rapor, yeni ortaya çıkan arama sektörlerine de bakmaktadır:

Bölgesel arama
Görsel arama
Video arama
Sesli arama
SEO Faktörlerinin Periyodik Tablosu, bu SEO Kılavuzunun temelini oluşturur. Bu kaynaklar birlikte, SEO hakkında bilgi edinmenize ve başarı için stratejinizi bilgilendirmenize yardımcı olacaktır.

Arama Motoru Arazisi SEO Rehberi
Periyodik SEO Faktörleri Tablosu’nun bir arkadaşı olarak, Search Engine Land’s Guide To SEO, sitenize organik trafik çekmek için sağlam bir strateji geliştirebilmeniz için size arama için optimize etmenin temellerini anlatır.

Aşağıdaki kılavuzda, bu faktörleri daha derinlemesine açıklıyoruz ve web sitenizin organik aramadan daha fazla ziyaretçi almasına yardımcı olacak arama motoru optimizasyonu konusunda uzmanlardan taktik ipuçlarını vurguluyoruz.

Bölüm 1: Arama Motoru Başarı Faktörlerinin Türleri : Bunlar, arama sıralamanızı etkileyebilecek sayfa içi ve dışı faktörlerdir. Ayrıca, ortaya çıkan arama dikeylerine ve kaçınılması gereken kötü SEO taktiklerine de bakacağız.

 1. Bölüm: İçerik ve Arama Motoru Başarı Faktörleri : Arama motorlarının ve hedef kitlenizin seveceği yüksek kaliteli içerik oluşturmak için bu unsurları aklınızda bulundurun.
 2. Bölüm: Site Mimarisi ve Arama Motoru Başarı Faktörleri : Perde arkasına geçelim ve sitenizin arama motorlarının kullanıcı deneyimine erişmesini ve onu etkilemesini kolaylaştıran yönlerine bakalım.
 3. Bölüm: HTML Kodu ve Arama Motoru Başarı Faktörleri : HTML etiketleri ve yapılandırılmış veriler, sitenizdeki bilgileri düzenlemenize ve arama motorlarının içeriğinizi anlamasına yardımcı olur.
 4. Bölüm: Güven, Yetki, Uzmanlık ve Arama Sıralaması : Kullanıcılarınızın sitenizle nasıl etkileşimde bulunduklarının yanı sıra itibar ve yetkisi, arama motorlarının kullanıcılara gösterilmeye değer olup olmadığını belirlemesine yardımcı olur.
  Bölüm 6: Arama Motorlarında Bağlantı Oluşturma ve Sıralama: Bağlantılar neden hala önemlidir ve arama motorlarına içeriğiniz hakkında ne anlatırlar?
  Bölüm 7: Kişiselleştirme ve Arama Motoru Sıralamaları : Bunlar, kullanıcıların gördüğü sonuçları etkileyebilecek konum ve amaç gibi kullanıcıya özgü unsurlardır.
  Bölüm 8: Toksinler ve Arama Motoru Spam Cezaları : SEO “kısayollarına” dikkat edin. Bu taktikleri kullanarak yakalanmak, potansiyel olarak manuel işlem cezasına neden olabilir veya hatta sitenizin arama dizininden çıkarılmasına neden olabilir.
  Bölüm 9: Aramada Yükselen Sektörler : Sesli, yerel, görsel ve video arama, kullanıcıların aradıklarını bulmaları için yeni yollar sunar. Her biri markalar için nüanslı fırsatlar sunarken, yine de SEO’nun temel ilkelerine dayanıyorlar.
  Günlük SEO Haberleri ve Uzman SEO Önerileri
  Editör kadromuzdan gelen günlük haber hikayelerine ek olarak, Search Engine Land, SEO konularını temelde hendek içi bir bakış açısıyla ele alan uzman katılımcılardan günlük makaleler yayınlamaktadır.

En son SEO haberleri ve uzman sütunları için SEO Kanalına göz atın . İçin kaydolun almakAramaEngine Land’in günlük e-posta bülteni , bir dizi arama motoru pazarlamacılığı haberinin yanı sıra özel analiz ve içgörüler içerir.

Arama Motoru Arazisinin SEO Kitaplığı
Genel olarak SEO’yu kapsamaya ek olarak, Search Engine Land ayrıca özellikle büyük arama motorları için arama motoru optimizasyon alanlarına sahiptir:

Google SEO
Google Algoritma Güncellemeleri
Google Arama Konsolu
Bing SEO

Aşağıdakileri içeren alt kategorilerimiz de var:

SEO: Genel
SEO: İçerik ve Yazma
SEO: Tarama ve Robotlar
SEO: Alanlar ve URL’ler
SEO: Yinelenen İçerik
SEO: Link Oluşturma
SEO: Mobil Arama
SEO: Yönlendirmeler ve Taşınan Siteler
SEO: Spam yapmak
SEO: Site Haritaları ve URL Gönderme
SEO: Başlıklar ve Açıklamalar
Ayrıca , devam eden Geliştiriciler için SEO serisi dahil olmak üzere teknik SEO konularını da ele alıyoruz .

Gelen Kutunuza Gönderilen SEO Haberleri ve Önerilerini Alın
Arama Motoru Arazisi ve Web’deki diğer kaynaklardan SEO ile ilgili en son haberlerin, ipuçlarının ve taktiklerin bir özeti için günlük kısa bültenimize abone olun .

Daha fazlası için bizimle irtibata geçiniz !

+90 544 867 65 16 / info@girisimcideveloper.com

Devamını oku

Google My Business ile Yerel İşletmenizi SEO Optimize Edin!

Yerel SEO, işletmenizin Google Haritalar’da ve yerel listelerde rakiplerinizin üzerinde yer almasını sağlar. Yerel işletmeler için SEO, herhangi bir pazarlama stratejisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Yerel anahtar kelimeler için Google Yerel Paketinde ve diğer arama motorlarında sıralamak için teknik SEO, içerik pazarlaması ve sayfa dışı SEO kullanabilirsiniz.

Devamını oku

OOP(Nesne Yönelik Programlama) Kolaylıkları

OOP, bir tasarım modelidir. Tasarım derken grafik olarak değil, kodların tasarımıdır. OOP kavramı şu ihtiyaçlardan dolayı doğmuştur: Eğer bir kod yığınını sürekli olarak kullanıyorsanız, aynı işlemi yapan kodu her projenizde tek tek yazmanıza veya kopyalayıp yapıştırarak modifiye etmek bir angaryadır, vakit kaybıdır. Bunun yerine OOP mantığı ile bir Class oluşturup, bu Class’ta sadece istediğiniz işi yapacak olan fonksiyonlara (Class içindeki fonksiyonlar metot olarak adlandırılır) gerekli parametreleri göndererek rahatlıkla çalışabilirsiniz

Basitçe söylemek gerekirse, OOP geliştiricilerin manipüle etmek için gereken mantıktan ziyade manipüle etmek istedikleri nesnelere odaklanır. Programlamaya yönelik bu yaklaşım, geniş, karmaşık ve aktif bir şekilde güncellenen veya korunan programlar için çok uygundur. Nesne yönelimli bir programın düzenlenmesi nedeniyle, bu yöntem aynı zamanda projelerin gruplara ayrılabileceği işbirlikçi gelişim için elverişlidir. OOP’nin ek avantajları kod yeniden kullanılabilirliği, ölçeklenebilirlik ve verimliliği içerir.

Nesne Tabanlı Programlama (OOP) İlkeleri

Encapsulation – Her bir nesnenin uygulanması ve durumu, belirli bir şekilde sınırlandırılır veya sınıflandırılır. Diğer nesneler bu sınıfa veya değişiklik yapma yetkisine sahip değildir, ancak yalnızca herkese açık bir listeyi çağırabilir fonksiyonlar veya yöntemler oluşturmayı sağlar. Veri gizlemenin bu özelliği daha fazla program güvenliği sağlar, istenmeyen veri bozulmalarını önler.

Abstraction – Nesneler, gereksiz uygulama kodlarını gizleyerek yalnızca diğer nesnelerin kullanımı ile ilgili dahili mekanizmaları gösterir. Bu konsept, geliştiricilerin zaman içinde değişiklik ve eklemeler yapmalarını kolaylaştırır.

Inheritance – Nesneler arasındaki ilişkiler ve alt sınıflar atanabilir, bu da geliştiricilerin benzersiz bir hiyerarşiyi korurken ortak bir mantığı yeniden kullanmalarına izin verir. OOP’nin bu özelliği, daha kapsamlı bir veri analizine zorlar, geliştirme süresini azaltır ve daha yüksek bir doğruluk düzeyi sağlar.

Polymorphism – Nesnelerin bağlama bağlı olarak birden fazla şekil almasına izin verilir. Program, bu nesnenin her yürütülmesi için hangi anlamın veya kullanımın gerekli olduğunu belirleyerek kodu çoğaltma ihtiyacını azaltır.

Nesnelerle yazılımı kolay ve komplike hale getirin

DENİZ ÇELEBİ

Object (Nesne) Nedir ?

Nesne tabanlı programlama da bir nesneyi modellemek için ilk başta class oluşturuyoruz. Örneğin bir araba sınıfı ya da bir öğrenci sınıfı. Ve sınıfa ait tüm özellik ve fonksiyonları sınıf içerisine ekliyoruz.

Örneğin araba sınıfı açısından düşünürsek arabanın vites tipi, yakıt tipi gibi arabayı temsil edecek olan özelliklerdir ve arabanın sahip olduğu yetenekler ise örneğin arabanın çalıştırılması, stop edilmesi, araç takip özelliği gibi.

Temel sınıfa eklediğimiz özellik ve fonksiyonlar ile üzerinde çalışmak istediğimiz yapıyı tamamen yazılım tarafına aktarmış oluyoruz. Ve bir araç üretmek istediğimizde ise temel sınıfın kopyası gerekiyor. Çünkü her kopya üzerine ekleyeceğimiz her araca göre farklı bilgiler olmalıdır. Örneğin sınıfta aracın renk bilgisini içerecek bir özellik olmalı ancak özelliğe değer atama işi sınıftan kopyalanacak olan nesne üzerinden yapılmalıdır. Peki örneğimize daha yakından bakalım;

Nesneye yönelik programlama dilleri

Simula ilk nesne yönelimli programlama dili olarak kabul edilirken, en popüler OOP dilleri:

–  Java

–  Javascript

–  Python

–  C++

–  Visual Basic .Net

–  Ruby

–  Scala

–  Php……

Nesne yönelimli programlama (Obejct Oriented Programming) yazılım dünyasında karmaşıklığı ya da boyutu artan yazılımların kolayca ve kısa sürede geliştirilebilmesi için özellikle tüm yazılım projelerinde kullanılmaktadır. Tüm modern programlama dilleri tarafından desteklenmedir. Nesneye yönelik programlama da 3 temel yapı üzerine durulur. Bunlar :

 • Veri Soyutlama
 • Kalıtım
 • Çok Biçimlilik

Öncelikle sınıf (class) ve nesne (object) nedir bunlara değinelim.

Sınıf (Class) , bir bütünü oluşturacak şekilde ortak özelliklere sahip olan üyelerin bir araya getirdikleri bütün olarak tanımlanabilir. Bunları daha sonra örneklendireceğiz

Programlama öğrenmek insana düşünmeyi öğretir .

SUAT KARAYTU
Devamını oku