SEO

Google My Business ile Yerel İşletmenizi SEO Optimize Edin!

Yerel SEO, işletmenizin Google Haritalar’da ve yerel listelerde rakiplerinizin üzerinde yer almasını sağlar. Yerel işletmeler için SEO, herhangi bir pazarlama stratejisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Yerel anahtar kelimeler için Google Yerel Paketinde ve diğer arama motorlarında sıralamak için teknik SEO, içerik pazarlaması ve sayfa dışı SEO kullanabilirsiniz.

Yerel SEO ile ilgili harika olan şey, ideal müşterilerinizin etrafında çevrimiçi varlığınızı optimize ederek web sitenize organik trafik çekebilmeniz ve depolayabilmenizdir. Yerel SEO pazarlaması, varlığınızı mağazanızın fiziksel konumuna veya hizmet alanınıza yakın bir yerde oluşturmaya odaklanır.

Google Yerel SEO, yeni müşteriler çekmek istiyorsanız, işletme pazarlama stratejinizin güçlü bir parçasıdır. Ancak yerel SEO işinize ne gibi faydalar sağlayabilir? Pekala, bu harika bir soru, o yüzden hemen konuya girelim ve yerel arama motoru pazarlamacılığının faydalarına bakalım!

Yerel SEO’nun Faydaları Nelerdir?

İşletmeniz fiziksel bir konumdaki müşterilerden yaya trafiğine veya potansiyel müşterilere dayanıyorsa, yerel SEO pazarlaması işletmeniz için doğru seçimdir. İster küçük bir butik perakende mağazası ister birden fazla lokasyona sahip büyük bir şirket olun, yerel SEO’da birçok iş fırsatı vardır.

Fiziksel bir konumunuz varsa, müşterileriniz ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ararken yerel arama terimleri için sıralama yapmanız gerekir. Rakiplerinizin üstünde yer almak için ücretli reklamlarla gitmeyi seçebilir veya Yerel Harita Paketindeki 3 noktadan birini yakalamak için çalışabilirsiniz.

 • Yerel SEO coğrafi hedeflidir ve zamanında yapılır . Yerel SEO pazarlaması, işletmenizin Harita Paketinde bulunan 3 noktada listelenmesini sağlar. Şirketinizi yerel harita optimizasyonlarıyla güvence altına almak, sunduğunuz yerel bir çözümü ararken yerel müşteriler tarafından gerçek zamanlı olarak bulunmanıza yardımcı olur.
 • Google Yerel SEO, mobil cihazlarda müşterileri çekiyor . Yerel harita optimizasyonları, coğrafi bölgenizdeki müşteriler tarafından bulunmanıza yardımcı olur. Bu kişiler, yerel ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulmak için akıllı telefonlarını kullanır ve daha fazla yaya trafiğini ve yerel potansiyel müşterileri güvence altına alabilirsiniz.
 • Yerel SEO, yüksek bir yatırım getirisi sunar . Birçok değişken olsa da, şirketinizin diğer reklamcılık türlerinde yaptığınız gibi başarılı bir yerel SEO pazarlama stratejisine önemli yatırımlar yapması gerekmeyecek.
 • Yerel SEO henüz keşfedilmemiş bir potansiyeldir . Rakibiniz genel arama terimleri için sıralama yapmak için çok para harcıyor. Nitelikli olası satışlar ve telefon görüşmeleri oluşturmak için yerel SEO’ya ödeme yaparak pazarlama bütçenizi genişletebilirsiniz.

Harita Paketinde yalnızca üç nokta vardır, bu nedenle yerel işletmeniz için SEO’nun yerel arama terimleri etrafında bir strateji içermesi önemlidir. Potansiyel müşterilerin işletmenizi bulmasını olabildiğince kolaylaştırmak için mevcut tüm yerel arama taktiğini rekabeti yenmek için kullanırsanız yardımcı olur.

Daha önce yerel SEO’yu hiç duymamış olsanız bile, yerel arama tekliflerinin avantajlarının değerli olduğunu inkar edemezsiniz! Daha fazla yerel yaya trafiği çekerek, nitelikli telefon görüşmeleri yaparak ve daha fazla satış yaparak işletmenizin nasıl fayda sağlayacağını bir düşünün!

İşletmem Yerel SEO Pazarlamasından Yararlanabilir mi?

Artık yerel SEO’nun ne olduğu hakkında konuştuğumuza göre, yerel bir SEO stratejisinin işletmeniz için iyi bir seçenek olup olmadığı hakkında konuşma zamanı. O kadar çok yerel işletme türü vardır ki, şirketinizin yerel SEO hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağını bilmek zor olabilir.

Gerçek şu ki, tüm işletmelerin yerel SEO pazarlamasına ihtiyacı yoktur. Pazarlarında yerel aramaları uygularken diğerlerinden daha fazla fayda sağlayan birkaç işletme türü vardır.

Her tür işletme Google yerel SEO’dan yararlanmadığından, işletme türünüzün yerel SEO pazarlamasına yaptığınız yatırımın sonuçlarını göreceğini bilmek önemlidir. Yerel SEO stratejisinden en çok yararlanan ilk 10 şirket türüne hızlıca bir göz atalım.

 1. Tıbbi Hizmetler : Doktor muayenehaneleri, diş hekimleri ve fizyoterapistler yerel SEO ile birçok iş fırsatına sahiptir. Potansiyel hastaların tıbbi hizmetleri fiziksel olarak ziyaret etmesi gerekir, böylece ofisiniz çevrimiçi olarak bulunabilmek için yerel harita optimizasyonunu kullanabilir.
 2. Servis ve Bakım : HVAC şirketleri, çilingirler ve temizlik şirketleri yıl boyunca talep görmektedir ve daha fazla yerel müşteri adayı ve telefon görüşmesi oluşturmak için yerel aramaları kullanabilirsiniz.
 3. Hukuk Büroları : Hukuk firmaları, çevrimiçi pazarlamanın zor olduğunu ve potansiyel müşteriler oluşturmanın pahalı olabileceğini bilir. Yerel pazarınız zor olsa da, markanızı güçlendirebilir ve profesyonel yerel SEO hizmetleriyle potansiyel müşteriler çekebilirsiniz.
 4. Restoranlar ve Kafeler : Restoranınız , bölgedeki en iyi restoranları arayan yerel müşteriler tarafından bulunma şansını artırmak istiyorsa.
 5. Bira Fabrikaları : Bira fabrikaları, yerel SEO’nun faydalarını görebilen bir işletme türüdür. Yerel arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi görünürlüğü artırabilir, daha fazla rezervasyon güvencesi sağlayabilir ve hafta boyunca bira ve şarap seçiminizi tanıtabilir!
 6. Daireler : Apartman pazarlaması zordur, ancak potansiyel kiracıların önüne geçmek için yerel SEO stratejilerini kullanabilirsiniz. Yerelleştirilmiş SEO, dairenizin görünürlüğünü artırmak ve kiralama ofisinize daha fazla insan çekmek için mükemmeldir.
 7. Konaklama Sektörü : Oteller, rekabette öne çıkmak ve hatta OTA’ları geçmek için yerel SEO stratejilerini kullanabilir. Oteller, genel alandaki pazarları ve rezervasyon yapanları yönlendirmeye dayandığından, bu, herhangi bir otel pazarlama stratejisinin kritik bir parçasıdır.
 8. Evcil Hayvan Hizmetleri : Köpek bakımı, evcil hayvan bakıcılığı ve evcil hayvan tedarik şirketleri, bölgesel bölgelerindeki müşterilerle çevrimiçi bir varlık oluşturmak için yerel SEO’yu kullanabilir.
 9. Emlak  Acenteleri: Ev alıcılar Mahallenizde yaşayan ve sizin Emlakçı listeleri göstermek istiyorum. Bugün daha fazla ev alıcısı edinmek istiyorsanız yerel SEO’dan yararlanın!
 10. Yerel Perakendeciler : Bir butik giyim mağazanız veya diğer yerel perakende mağazalarınız varsa, Google yerel SEO, pazarlama planınızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Ürünlerinizi Google My Business’ta sergileyin ve mağazanızın yakınında yaşayan ve ziyaret eden müşterilerle çevrimiçi bir takipçi kitlesi oluşturun!

İşletmeniz yukarıda listelenen on sektörden birine mi giriyor? Öyleyse, yerel SEO pazarlaması tam size göre! Yerel SEO pazarlamasından en çok fayda sağlayan sektör türlerini belirlediğimizden, yerel SEO stratejinizi geliştirerek işletmenizin keyif alacağı belirli faydalara bir göz atalım!

Yerel SEO Stratejinizi Başlatma Zamanı!

Bu noktada, işletmenizin yerel aramanın sunduğu avantajların yanı sıra yerel SEO’dan yararlanıp yararlanmayacağını bilmelisiniz. Bu gönderi sizinle konuşuyorsa, yerel arama motoru pazarlamacılığından yararlanmanın zamanı geldi! Daha iyi arama sonuçları arıyorsanız veya Google Haritalar veya Bing’deki yerel listelerinizi iyileştirmek için yardım arıyorsanız, SEO kampanyalarımızın yerel arama sonuçlarına hakim olmanıza yardımcı olacağına güvenebilirsiniz.

Yerel SEO danışmanlarımız ayrıntılı SEO denetimleri gerçekleştirir, teknik SEO kampanyalarına liderlik eder, kapsamlı anahtar kelime araştırması yapar ve işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için yetkili yerel bağlantılar oluşturur.

Ayrıca, çevrimiçi varlığınızı güçlü tutmak için her hafta optimizasyonlar ve GMB gönderileri ile Google My Business sayfanızla ilgileneceğiz. Google Harita optimizasyonlarımız yalnızca işletmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ekibinize şeffaf aylık raporlar sunarak kampanyalarınızın tam olarak ne performans gösterdiğini ve maliyetini tam olarak öğrenmenizi sağlar.

Daha fazla yaya trafiği ve yerel potansiyel müşteriler istiyorsanız, yerel SEO hizmetlerine başlamak için çevrimiçi pazarlama ekibimizle konuşmalısınız. Yerel Harita Paketinin zirvesine ulaşmanıza ve Google’da rekabeti yenmenize yardımcı oluyoruz!

Author

Girişimci Developer

Comment (1)

 1. Abdul Rıza
  Nisan 14, 2021

  Teşekkür ederim bunu öğrenip dükkanımı google mapa eklemek çok mutlu etti , varolun

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir