SEO

SEO Hizmeti / Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Basit bir ifadeyle, sitenizin alakalı aramalar için görünürlüğünü artırmak için iyileştirme süreci anlamına gelir. Sayfalarınızın arama sonuçlarında daha iyi görünürlüğü ne kadar yüksek olursa, dikkat çekme ve potansiyel ve mevcut müşterileri işletmenize çekme olasılığınız o kadar artar.

SEO nasıl çalışır?
Google ve Bing gibi arama motorları , web’deki sayfaları taramak, siteden siteye gitmek, bu sayfalar hakkında bilgi toplamak ve bunları bir dizine koymak için botları kullanır. Daha sonra, algoritmalar, belirli bir sorgu için arama sonuçlarında sıra sayfalarının görünmesi gerektiğini belirlemek için yüzlerce sıralama faktörünü veya sinyalini dikkate alarak dizindeki sayfaları analiz eder.

Arama sıralama faktörleri, kullanıcı deneyiminin yönleri için vekiller olarak kabul edilebilir. Bizim SEO Faktörlerin Periyodik Tablo SEO genel öneme dayalı altı ana kategori ve ağırlıkları her birine faktörleri düzenler. Örneğin, içerik kalitesi ve anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonunun temel faktörleridir ve taranabilirlik ve mobil uyumluluk, önemli site mimarisi faktörleridir.

Arama algoritmaları, alakalı, yetkili sayfaları ortaya çıkarmak ve kullanıcılara verimli bir arama deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır. Sitenizi ve içeriğinizi bu faktörleri göz önünde bulundurarak optimize etmek, sayfalarınızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Ücretli arama reklamlarının aksine , daha yüksek organik arama sıralaması elde etmek için arama motorlarına ödeme yapamazsınız.

SEO pazarlama için neden önemlidir?
SEO, dijital pazarlamanın temel bir parçasıdır çünkü insanlar her yıl trilyonlarca arama yapar ve genellikle ticari amaçla ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulurlar. Arama genellikle markalar için birincil dijital trafik kaynağıdır ve diğer pazarlama kanallarını tamamlar. Arama sonuçlarında rakiplerinizden daha yüksek görünürlük ve daha yüksek sıralama, kâr hanenizde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bununla birlikte, arama sonuçları, kullanıcılara daha doğrudan yanıtlar ve kullanıcıları diğer web sitelerine yönlendirmek yerine sonuçlar sayfasında tutma olasılığı daha yüksek olan bilgiler sağlamak için son birkaç yılda gelişmektedir .

Ayrıca, zengin sonuçlar ve Bilgi Panelleri gibi özelliklerin arama sonuçlarında görünürlüğü artırabilir ve kullanıcılara doğrudan sonuçlarda şirketiniz hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.

SEO’yu nasıl öğrenebilirim?
SEO’ya faydalı bir dalış için, Periyodik SEO Faktörleri Tablosu , başarılı sayfa içi ve sayfa dışı SEO öğeleri ve ayrıca zarar verebilecek “Toksinler” veya taktikler de dahil olmak üzere bilmeniz gereken tüm temel kavramları size tanıtacaktır. sıralamanız.

Tablo ve eşlik eden rapor, yeni ortaya çıkan arama sektörlerine de bakmaktadır:

Bölgesel arama
Görsel arama
Video arama
Sesli arama
SEO Faktörlerinin Periyodik Tablosu, bu SEO Kılavuzunun temelini oluşturur. Bu kaynaklar birlikte, SEO hakkında bilgi edinmenize ve başarı için stratejinizi bilgilendirmenize yardımcı olacaktır.

Arama Motoru Arazisi SEO Rehberi
Periyodik SEO Faktörleri Tablosu’nun bir arkadaşı olarak, Search Engine Land’s Guide To SEO, sitenize organik trafik çekmek için sağlam bir strateji geliştirebilmeniz için size arama için optimize etmenin temellerini anlatır.

Aşağıdaki kılavuzda, bu faktörleri daha derinlemesine açıklıyoruz ve web sitenizin organik aramadan daha fazla ziyaretçi almasına yardımcı olacak arama motoru optimizasyonu konusunda uzmanlardan taktik ipuçlarını vurguluyoruz.

Bölüm 1: Arama Motoru Başarı Faktörlerinin Türleri : Bunlar, arama sıralamanızı etkileyebilecek sayfa içi ve dışı faktörlerdir. Ayrıca, ortaya çıkan arama dikeylerine ve kaçınılması gereken kötü SEO taktiklerine de bakacağız.

 1. Bölüm: İçerik ve Arama Motoru Başarı Faktörleri : Arama motorlarının ve hedef kitlenizin seveceği yüksek kaliteli içerik oluşturmak için bu unsurları aklınızda bulundurun.
 2. Bölüm: Site Mimarisi ve Arama Motoru Başarı Faktörleri : Perde arkasına geçelim ve sitenizin arama motorlarının kullanıcı deneyimine erişmesini ve onu etkilemesini kolaylaştıran yönlerine bakalım.
 3. Bölüm: HTML Kodu ve Arama Motoru Başarı Faktörleri : HTML etiketleri ve yapılandırılmış veriler, sitenizdeki bilgileri düzenlemenize ve arama motorlarının içeriğinizi anlamasına yardımcı olur.
 4. Bölüm: Güven, Yetki, Uzmanlık ve Arama Sıralaması : Kullanıcılarınızın sitenizle nasıl etkileşimde bulunduklarının yanı sıra itibar ve yetkisi, arama motorlarının kullanıcılara gösterilmeye değer olup olmadığını belirlemesine yardımcı olur.
  Bölüm 6: Arama Motorlarında Bağlantı Oluşturma ve Sıralama: Bağlantılar neden hala önemlidir ve arama motorlarına içeriğiniz hakkında ne anlatırlar?
  Bölüm 7: Kişiselleştirme ve Arama Motoru Sıralamaları : Bunlar, kullanıcıların gördüğü sonuçları etkileyebilecek konum ve amaç gibi kullanıcıya özgü unsurlardır.
  Bölüm 8: Toksinler ve Arama Motoru Spam Cezaları : SEO “kısayollarına” dikkat edin. Bu taktikleri kullanarak yakalanmak, potansiyel olarak manuel işlem cezasına neden olabilir veya hatta sitenizin arama dizininden çıkarılmasına neden olabilir.
  Bölüm 9: Aramada Yükselen Sektörler : Sesli, yerel, görsel ve video arama, kullanıcıların aradıklarını bulmaları için yeni yollar sunar. Her biri markalar için nüanslı fırsatlar sunarken, yine de SEO’nun temel ilkelerine dayanıyorlar.
  Günlük SEO Haberleri ve Uzman SEO Önerileri
  Editör kadromuzdan gelen günlük haber hikayelerine ek olarak, Search Engine Land, SEO konularını temelde hendek içi bir bakış açısıyla ele alan uzman katılımcılardan günlük makaleler yayınlamaktadır.

En son SEO haberleri ve uzman sütunları için SEO Kanalına göz atın . İçin kaydolun almakAramaEngine Land’in günlük e-posta bülteni , bir dizi arama motoru pazarlamacılığı haberinin yanı sıra özel analiz ve içgörüler içerir.

Arama Motoru Arazisinin SEO Kitaplığı
Genel olarak SEO’yu kapsamaya ek olarak, Search Engine Land ayrıca özellikle büyük arama motorları için arama motoru optimizasyon alanlarına sahiptir:

Google SEO
Google Algoritma Güncellemeleri
Google Arama Konsolu
Bing SEO

Aşağıdakileri içeren alt kategorilerimiz de var:

SEO: Genel
SEO: İçerik ve Yazma
SEO: Tarama ve Robotlar
SEO: Alanlar ve URL’ler
SEO: Yinelenen İçerik
SEO: Link Oluşturma
SEO: Mobil Arama
SEO: Yönlendirmeler ve Taşınan Siteler
SEO: Spam yapmak
SEO: Site Haritaları ve URL Gönderme
SEO: Başlıklar ve Açıklamalar
Ayrıca , devam eden Geliştiriciler için SEO serisi dahil olmak üzere teknik SEO konularını da ele alıyoruz .

Gelen Kutunuza Gönderilen SEO Haberleri ve Önerilerini Alın
Arama Motoru Arazisi ve Web’deki diğer kaynaklardan SEO ile ilgili en son haberlerin, ipuçlarının ve taktiklerin bir özeti için günlük kısa bültenimize abone olun .

Daha fazlası için bizimle irtibata geçiniz !

+90 544 867 65 16 / info@girisimcideveloper.com

Author

Girişimci Developer

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir